Nem követte jó folytatás a magyar csapatok remek kezdését a portugáliai Aveiróban zajló Európai Egyetemek Bajnokságán. Kedden két férfi csapatunk lépett pályára, mindkettő német ellenfél ellen. A jól kezdő miskolciakat fokozatosan felőrölte a jobb  szerkezetű Würzburg, a Debrecen pedig egy nagyon hullámzó játékot hozó találkozón a nagy hajrája ellenére is 2 ponttal alulmaradt a Karlsruhe egyetem együttesével szemben

B-csoport:

Würzburgi Egyetem (német) – Miskolci Egyetem 63-51 (14-18, 12-9, 16-9, 21-15)

ORLICZKI 10/6, KOZÁK M 11/6, Kozák B. 7, LIPPAI, 15 Ragályi 6/6. Cs.:Sándor, Gerőcs, Molnár B., Szőke 2, Gadus, Lakatos. Edző: Béres Dávid.

Lippai Szabolcs és Kozák Márton jóvoltából 6-1-es “repülőrajtot” vett a miskolci együttes, amely a szakasz derekához közeledve Ragályi Levente két triplájának köszönhetően már 12-3-ra vezetett. A negyed második felében magára talált az ellenfél, amely egy 11-4-es rohammal 2 pontra feljött. A negyed végén Kozák Bertalan duplával duplázta a miskolci előnyt.

A második etap 9-0-s német rohammal indult, amelyre a küzdelmes játékrész közepén egy 7-0-lal felelve visszavette a vezetést Béres Dávid legénysége, amely minimális 27-26-os vezetéssel zárta a félidőt.

A második félidő német kosárral indult, ám erre 5 miskolci pont volt a válasz. A 3. negyed derekáig tartotta előnyét a magyar együttes, ám a szakasz második felében egy 12-2-vel fordított a német gárda, amely 6 pontos vezetésről várhatta a 4. negyedet. .

Ennek elején amíg a miskolciak büntetőkből “araszolgattak”, addig a németek triplát dobtak és egy magyar eladott labda után 2+1-es akciót is bemutattak, s egy 14-3-as rohammal eldöntötték a mérkőzést a maguk javára. A végén Orliczki Mátyás tripláival kicsit “kozmetikázott” veresége mértékén a Miskolc, de már nem tudta szorossá tenni a találkozót.

Béres Dávid: Jól kezdtünk, a mérkőzés elején sikerült megvalósítani a tervezett dolgokat. Később a szerkezetileg a csapatunknál jóval erősebb ellenfél fokozatosan ránk kényszerítette az akaratát. Sajnos elég sok büntető kimaradt, itt van hiányérzetem, a hajrában pedig rendezetlen védelem ellen kaptunk triplákat, ezt pedig annak tudom be, hogy a német csapat fokozatosan felőrölt minket.

C-csoport:

Karlsruhei Technológiai Egyetem (német) – Debreceni Egyetem  68-66 (14-18, 12-15, 12-10, 25-23)

Debrecen: POLLÁK 17/3, Balázsi 4/3, NEUWIRTH 23/18, Gáspár 9/3, Fábián 3. Cs.: Várbíró, Czermann 2, HORVÁTH B. 8/6, Sólyom, Varga, Sipos, Turán. Edző: Erdei Ádám.

Jobban kezdtek a németek, akik 4-0-ra majd 8-3-ra is vezettek. ám a szakasz derekán egy 5-0-s rohammal a debreceniek utolérték ellenfelüket. A negyed hajrájában Neuwirth Bence tripláira építve fordított is a magyar egyetemi bajnok. A nyitó negyed német triplával és 1 pontos Karlsruhe-vezetéssel zárult.

A második etapot Gáspár Mátyás és Fábián Szabolcs révén egy 7-0-lal kezdve elléptek ellenfelüktől a hajdúságiak. A szakasz közepére ledolgozta hátrányát a rivális. Ekkor előbb Gáspár, majd Neuwirth dobott triplát. A félidő 4 német ponttal és 2 pontos debreceni vezetéssel ért véget.

Szünet után 5-1-gyel indítva gyorsan megduplázta félidei előnyét a Debrecen, ám 40 pontnál “megállt”. Kidolgozta, ám ki is hagyta tiszta helyzeteit egyetemi bajnokunk, s egy 11-1-es rohammal fordított az ellenfél. A negyed Pollák Balázs bátor betörés utáni kosarával és döntetlen állással zárult. A negyedik negyed úgy indult, ahogy a 3. zárult: Pollák duplájával. 5 német pont érkezett válaszul, majd nagy triplapárbaj – amelynek főszereplője debreceni részről a “nehéztüzér” Neuwirth volt – közepette fej-fej mellett haladtak a csapatok. A negyed derekán úgy tűnt, a debreceniknél  csak “vaktöltény” maradt, a német együttes három triplára építve egy 11-0-lal elhúzott. Nem tört meg egyetemi bajnokunk, amely letámadással labdákat és könnyű kosarakat szerezve egy 9-2-vel Horváth Botond vezérletével 1 perccel a befejezés előtt 4 pontra feljött. E hátrányt csökkentette 27 másodperccel a befejezés előtt minimálisra egy szerencsés hármassal Pollák. A 5 másodperccel a befejezés előtt két német büntetőből 1 ment be, de a debreceniek már nem tudtak igazán jó, tiszta helyzetet kidolgozni, így hiába küzdöttek hatalmasat, nem sikerült fordítaniuk.

Erdei Ádám: Csalódottak vagyunk, szerettük volna egy újabb győzelemmel két mérkőzés után biztosítani helyünket a legjobb nyolc között. A csalódottság mellett, a vereség ellenére büszke vagyok a srácokra, mert vert helyzetben sem adták fel, és a végén reális esélyt teremtettek arra, hogy megfordítsák a mérkőzést. Ismét megmutatták, hogy van tartásuk, mekkora szívük van, és hogy milyen remek közösséget alkotnak. Szerdán nincs más hátra, mint megpróbálunk csodát tenni, s nekiugrunk a torna egyik végső esélyesének a litván csapatnak.

Fotó: Práczki Péter