A svájci Sankt Gallenben rendezték augusztus 24-28. között a sportág történetének második Európai Egyetemek Bajnokságát (EEB). A verseny érdekessége, hogy a többi világversennyel ellentétben itt az indulók nem a hazájukat, hanem az egyetemüket képviselik. Összesen 17 ország közel 200 versenyzője állt rajthoz az eseményen. Hazánkból nyolc egyetem összesen 14 hallgatója nevezett, Ormay Mihály pedig egy londoni intézmény színeiben indult.

Kétfordulós sprinttel indult a program a házigazda városban. A délelőtti selejtezőre Rosenberg városrészben került sor, a magyarok nagy része sikeresen továbbjutott a 60 fős férfi és a 48 fős női döntőbe, csak Gerber Csaba (Ostschweizer Fachhochschule OST) rossz pontfogás miatti kiesése volt kellemetlen meglepetés. A döntőt már a belvárosban rendezték, a kétkörös pályák izgalmas feladatot kínáltak a mezőnynek. Az eredménylistákat a svájciak dominálták, a nőknél az első kilencből hetet is ők adtak, igaz a dobogóra csak egyikük állhatott fel. A finn Hanne Hilo nyert, megelőzve a hazai Eline Gemperlét és a francia Florence Hanauert. Gárdonyi Csilla (ÓE) a 19., Sárközy Zsófia (ELTE) a 25., Koren Anikó (ÁTE) a 27., Becze Rita (EKKE) a 37., Szilágyi Emese (DE) a 42., Rajmon Imola (ELTE) a 45., Szilágyi Iringó (DE) pedig a B döntő 4. helyén végzett. A férfiaknál az első öt helyezett svájci volt: Riccardo Rancan, Joey Hadorn és Florian Attinger végeztek az első három helyen. Jónás Ferenc (TF) a nap legjobb magyar eredményét felmutatva nyolcadik lett. Ormay Mihály 14., Jacsó Barnabás (ME) 22., Demeter Ambrus (EKKE) 31., Bárány Tamás (ME) 50., Tőczik Vendel (SOE) 53., Bálint Benedek (SOE) 57. helyen zárt; Gerber Csaba (Ostschweizer Fachhochschule OST) a B döntőt megnyerte, Vass Dániel (EKKE) pedig ugyanott 33. lett.

A verseny egyetlen erdei futama, a középtávú Hirschberg település mellett egy klasszikus svájci terepen volt. Sárközy Zsófia (ELTE) szenzációs versenyzéssel EEB bajnoki címet szerzett, mögötte négy svájci versenyző következett, a dobogósok Hanna Müller és Katrin Müller lettek. Gárdonyi Csilla (ÓE) a 21., Koren Anikó (ÁTE) a 26., Becze Rita (EKKE) a 36., Szilágyi Emese (DE) a 38., Szilágyi Iringó (DE) a 48., Rajmon Imola (ELTE) az 52. helyezést érte el. A férfiaknál ma is Jónás Ferenc (TF) volt a legeredményesebb, sokáig harcban volt az éremért, de végül meg kellett elégednie a negyedik hellyel 33 másodpercre a dobogótól. Az első hármat így ismét a svájciak adták, csak most Reto Egger, Tino Polsini, Manuele Ren sorrendben, vagyis az előző napi érmesek közül senki nem tudott ismételni. Gerber Csaba (Ostschweizer Fachhochschule OST) 25., Demeter Ambrus (EKKE) 28., Bárány Tamás (ME) 39., Bálint Benedek (SOE) 45., Jancsó Barnabás (ME) 46., Tőczik Vendel (SOE) 49. és Vass Dániel (EKKE) pedig a 84. helyen végzett.

Sárközy Zsófia (ELTE)

A verseny a 2×2 fős sprint váltóval ért véget Appenzellben, ahol három kategóriát is kiírtak: nőit, férfit és vegyest. A nőknél három svájci intézmény váltója végzett a dobogón, mindössze 44 másodperc választotta el őket. A Debreceni Egyetem színeiben Szilágyi Emese és Szilágyi Iringó 11-ek lettek. A vegyesváltóban családi verseny alakult ki: a csak erre a számra beszálló Aebersold testvérek (Simona és Fabian) minden körben vezetve nyertek több mint két perc előnnyel a Hadorn testvérek (Kim és Joey) előtt. Becze Rita és Demeter Ambrus az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemet képviselve 13. helyen végeztek. A férfiaknál is meglett a svájci győzelem, de egy francia és egy finn váltó ért oda még a dobogóra. Bárány Tamás és Jacsó Barnabás a 14. helyen végzett a Miskolci Egyetem színeiben, Ormay Mihály az Imperial College London 15. helyezett váltójában szerepelt, Bálint Benedek és Tőczik Vendel a 18. helyen hozta a Soproni Egyetem váltóját. A többiek különféle vegyesváltókban álltak rajthoz, amik nem számítottak a hivatalos eredménybe.

Az egyetemek közötti pontversenyben is svájci győzelem született a Federal Institute of Technology Zürich révén, majdnem kétszer annyi pontot szereztek, mint a második National Institute of Applied Sciences Lyon. A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) egyszemélyes csapata, Jónás Ferenc lett a legeredményesebb magyar intézmény a 17. helyen, közvetlenül mögötte az ELTE következett, az Imperial College London Ormay Mihállyal a színeiben a 22. lett.