TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2021/2022. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

Verseny rendezője:

Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség  (MEFS).

Verseny célja:

A MEFS által 2021/2022. tanévben meghirdetett egyetemi – főiskolai országos női-férfi futsal bajnokság célja, hogy eldöntse a bajnoki címeket, a hallgatók körében népszerűsítse a futsalt, elősegítve a további versenyekre történő kiválasztást.

Résztvevők:

A MEFOB Általános Versenykiírás rendelkezik a résztvevőkről.

Igazolás:

A sportolók indulási jogosultságát a csapatvezetők ellenőrzik. Ennek során a csapatvezetők diákigazolvánnyal, érvényes sportorvosi igazolással vagy orvosi igazolással[1] igazolják a versenyzők részvételi jogosultságát.

Selejtezők

A négycsapatos döntő megrendezése előtt selejtező mérkőzésekre kerül sor.

Férfiak

A 16 intézményt területi alapon két darab nyolccsapatos csoportba sor(s)oljuk. A selejtezőmérkőzések során a csapatok körmérkőzést játszanak egymás ellen, (pályaválasztó a sorsolásban elöl szerepelő csapat) csapatonként összesen hét mérkőzést. Minden csapat három/négy-három/négy alkalommal lesz pályaválasztó, illetve játszik idegenben. A csoportok helyezési sorrendjét a mérkőzéseken megszerzett pontok összessége határozza meg. A mérkőzés győztese 3, döntetlen eredmény esetén mindkét sportszervezet 1-1 pontot kap. Vereség esetén a csapat nem kap pontot. Azonos pontszám esetén a sorrendet az alábbiak szerint kell megállapítani:

1.  a csoportmérkőzések során elért több győzelem

2.  a csoportmérkőzések gólkülönbsége

3.  a csoportmérkőzéseken rúgott több gól

A hazai csapat köteles gondoskodni a megfelelő helyszínről és a játékvezetőkről. A játékvezetők működését az országos- vagy megyei szövetségektől kell igényelni.

A négyes döntőbe a csoportok első helyezettjei jutnak be. A csoportok második és harmadik helyezettjei egy mérkőzésen, keresztbe játszással (A2-B3; B2-A3) döntenek a továbbjutásról és alkotják a négyes döntő mezőnyét. A pályaválasztói jog a csoportok második helyezettjeit illeti meg.

A csoportmérkőzéseket 2022. április 29-ig kell lejátszani! Felhívjuk a csapatok figyelmét a határidők pontos betartására. A selejtezős csapatok vegyék fel a kapcsolatot a soron következő ellenféllel. A határidők betartásáért minden csapat felelős. A pályaválasztó csapat minimum két maximum három időpontot köteles megadni. A vitás esetek elkerülése/tisztázása érdekében az időpont egyeztetéseket kötelező írásban (e-mailen) bonyolítani! Amennyiben nem sikerül a megegyezés, ebben az esetben a MEFS referens írja ki az időpontot. 14 játékos nevezhető. Hivatalos futsal versenyszabályok érvényesek (2×20 perc tiszta játékidő). A selejtező mérkőzéseken felmerülő költségek a csapatokat terhelik.

1-2. forduló | február 15-ig

3-4. forduló | március 15-ig

5-7. forduló | április 15-ig

Nők

A legutóbbi győztes kiemelésre kerül és automatikusan a 2022. évi négyes döntő résztvevője. A másik 6 csapat párosával összesorsolva (országos) oda-visszavágós alapon dönti el a négyes döntőbe jutást. Két mérkőzés dönt a továbbjutásról. Pontegyenlőség esetén az idegenben lőtt több gól, azonos eredménynél 2×5 perc hosszabbítás, ha ez sem hoz döntést, akkor büntetőrúgások döntik el a továbbjutást.

A párosítások győztesei egészítik ki a négyes döntő mezőnyét.

A selejtezőket 2021. április 1-ig kell lejátszani! Felhívjuk a csapatok figyelmét a határidők pontos betartására. A csapatok vegyék fel a kapcsolatot a soron következő ellenféllel. A határidők betartásáért mindkét csapat felelős. A pályaválasztó csapat minimum két maximum három időpontot köteles megadni. A vitás esetek elkerülése/tisztázása érdekében az időpont egyeztetéseket kötelező írásban (e-mailen) bonyolítani! Amennyiben nem sikerül a megegyezés, ebben az esetben a MEFS referens írja ki az időpontot. 14 játékos nevezhető. Hivatalos futsal versenyszabályok érvényesek (2×20 perc tiszta játékidő). A selejtező mérkőzéseken felmerülő költségek a csapatokat terhelik.

A női csapatoknál lehetőség van két olyan hallgató szerepeltetésére, akiknek az intézménye nem indul a MEFOB küzdelmeiben.

Döntő

A döntő időpontja és helyszíne a későbbiekben kerül kijelölésre.

A selejtezők győztesei játszanak egymással. A döntőre 14 játékos nevezhető. Hivatalos futsal versenyszabályok érvényesek (2×20 perc tiszta játékidő). Döntetlennél 2×5 perc hosszabbítás, ha ez sem hoz döntést, akkor büntetőrúgások következnek.

[1] Nyilatkozattal, miszerint a játékos saját felelősségére, érvényes orvosi engedély nélkül lép pályára, abban az esetben lehet szerepelni, ha a játékos utólagosan, 8 napon belül érvényes orvosi igazolást tud bemutatni az adott napra.