A debreceni rendezésű tornán a nőknél az ukrán Vaszil Sztefanik Nemzeti Egyetem, míg a férfiaknál a litván Vytautas Magnus Egyetem állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A legeredményesebb magyar egyetem a debreceni lett.

Július 15. és 19. között Debrecen volt a házigazdája az Európai Egyetemek 3×3-as Kosárlabda-bajnokságának (EEB), amely a jövő nyári hazai rendezésű Európai Egyetemi Játékok főpróbája is volt egyben.

A tornán 17 európai nemzet egyetem 16 női és 24 férficsapatának szurkolhattunk, közöttük több magyar alakulatnak is. A házigazda Debreceni Egyetem mind a női, mind a férfi versenyekben érdekelt volt, csakúgy, mint a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Corvinus férficsapattal indult, míg a nők versenyében a Széchenyi István Egyetem és a Miskolci Egyetem képviselte a magyar színeket.

Sajnos a magyar csapatok nem szereztek érmet, bár tegyük hozzá gyorsan, rendkívül erős volt a mezőny, és számos együttes – a mieinkkel ellentétben – már jó ideje csak az EEB-re készült.

A nők tornáján a Debreceni Egyetem egészen a legjobb nyolcig menetelt, ahol a későbbi EEB-bajnok Vaszil Sztefanik Nemzeti Egyetem állta útját. A magyar csapat végül az előkelő, hatodik helyen zárt. Szintén a legjobb nyolc között végzett a Széchenyi István Egyetem együttese, a győriek a 8. helyen fejezték be a tornát. A Miskolci Egyetem a 10., míg a TF a 12. helyet kaparintotta meg a 16 fős mezőnyben. Európa trónjára az ukrán Vaszil Sztefanik Nemzeti Egyetem ülhetett fel.

A férfiaknál is a Debreceni Egyetem volt a legeredményesebb magyar alakulat, amely a 12. helyet szerezte meg a 24 fős mezőnyben. A Corvinus a 13., a TF a 20., míg a BME a 21. helyen végzett. Az aranyérem a litván Vytautas Magnus Egyetem fiainak nyakába került.

A női torna végeredményét itt, míg a férfiét itt találjátok, ez pedig itt a képgaléria.

Szöveg: Unisport