A Csengtuban idén augusztusban megrendezett nyári Egyetemi Világjátékokon a magyar egyetemi csapat kimagasló szereplése miatt Gong Tao, az új kínai nagykövet fogadást adott a magyar delegáció tagjainak szeptember 20-án – az Egyetemi Sport Nemzetközi Napján – a Kínai Nagykövetség Rezidenciáján.

 

A Kínai Népköztársaság újonnan kinevezett nagykövete Gong Tao kiemelten fontosnak tartja a magyar fiatalokkal és fiatal sportolókkal való együttműködést, ezért a Kínában idén megrendezett Egyetemi Világjátékokon a magyar egyetemi csapat kiemelkedő szereplése tiszteletére fogadást rendezett, melyre meghívást kaptak az Egyetemi Világjátékokra utazó magyar sportolói küldöttség a MEFS képviselői, a követség dolgozói és Magyarországon tanuló kínai hallgatók is.

 

Az eseményt Gong Tao a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövete nyitotta meg. Megnyitójában kitért arra, hogy milyen nagy jelentőséggel bírt az egyetemi sport életében a Kínában, a COVID után megrendezett első komoly világméretű multisport esemény, mely talán ennek köszönhetően is nagyon sikeresnek volt mondható.

Szívből remélem, hogy a rengeteg élménnyel gazdagodtatok és közelebb kerültetek a kínai kultúra értékeihez a Játékok során, mely nem csak a sportteljesítményről, hanem a nemzetek barátságáról is szól ilyenkor, hiszen a sport az összekötő kapocs” – mondta Gong Tao, aki szívből gratulált a fantasztikus magyar eredményekhez, hiszen nem telt el olyan versenynap, hogy ne született volna érem magyar részről.

 

Prof. Dr. h. c. Mocsai Lajos a MEFS elnöke köszöntőjében kitért arra, hogy a kiemelten fontosnak tartja a kínai sportolókkal és az egyetemekkel szorosabbra fűzni a kapcsolatokat és hosszútávú együttműködéseket kialakítani. „Ez volt az első alkalom, hogy egy világverseny után az adott szervező nemzet nagykövetsége fogadja a hazatérő egyetemi delegációt” – emelte ki beszédében első helyen Mocsai Lajos, mely gesztust nagyon-nagyra értékeli. „Az Egyetemi Világjátékokról 17 éremmel tért haza a magyar egyetemi csapat, mely a valaha volt legsikeresebb EVJ. Az Olimpia után a második legnagyobb soksportos eseményt olimpiai színvonalon szervezte meg Kína. Mindez nemcsak a fantasztikus kínai emberek és sportlétesítmények terén nyilvánult meg, hanem abban is, hogy a megnyitó ünnepségen a Kínai Népköztársaság elnöke Hszi Csin-ping is megjelent és köszöntőjével emelte az Egyetemi Világjátékok színvonalát” – hangsúlyozta mindennek fontosságát a MEFS elnöke.

 

 

A fogadás keretében Pigniczki Fanni (KRE) kétszeres EVJ aranyérmes ritmikus gimnasztika sportágban és Török Gergely (DE) bronzérmes magasugró tartott rövid élménybeszámolót.

Fanni kiemelte – ő volt már a 2019-es EVJ-n is -, hogy ez volt a legjobban szervezett esemény, melyen valaha részt vett. „Úgy vélem, hogy az Egyetemi Világjátékokon való részvételem nagyban hozzájárult az utána következő világbajnokságon elért bronzérmemhez és így ahhoz is, hogy ezen a versenyen az elért eredményemmel meg tudtam szerezni az olimpiai kvalifikációt.” – mondta Piginczki Fanni.

 

Török Gergely (DE) még sosem volt ekkora egyetemi multisport eseményen, de egy életre szóló élményt szerzett: „Csodás körülmények, az önkéntesek segítőkészsége és a magyar csapat, ezen belül is az atlétikai delegáció kohéziós ereje is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a legjobb körülmények között tudtam versenyezni”.

 

A beszédek és élménybeszámolók után a Liszt Ferenc Zeneakadémia kínai hallgatóinak zenei műsorát hallgathatták meg a résztvevők, melyet egy kötetlen beszélgetésű, jó hangulatú állófogadás zárt.

 

Bővebben az elért magyar eredményekről ITT olvashattok.

 

További hírek