Aránylag izgalommentes játékhéten van túl a hölgyek mezőnye a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban. A keleti csoportban Közgáz a Nyíregyházát, a BME a Miskolcot , a DEAC pedig a forduló rangadóján a Szegedet győzte le magabiztosan. A legtöbb izgalmat a Semmelweis-Egyetem – SzoESE találkozó hozta, amelyen félidőben 7 ponttal még a hazai együttes vezetett, ám remek 3. negyedükkel fordítottak, a végjátékban pedig triplákkal be is biztosították győzelmüket a szombathelyiek. A címvédő TF a páratlan negyedekben “páratlanul jól” játszva győzte le a pécsieket.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, nők.

Keleti csoport, 10. forduló:

Közgáz – Nyíregyházi ESE 103-44 (23-6, 33-15, 25-5, 22-18)
Budapest, Kinizsi u. 15 néző. V.: Gruber, Szentpáli-Gavallér.

Közgáz: Horváth P. 11/9, Hidas 11/3, DOKTOR 12, PFANDLER 20, MUNKÁCSI 2. Csere: KOVÁCS O. 10/6, NÉMETH F. 9/3, RYAN 12/3, Kiss A. 6, Garami 4, Rontó 2, Szanthoffer 4. Edző: Németh Kata.

Nyíregyháza: LUKÁCS 30/9, MARTON 8, Veréb, Ádám, Karakó 6. Csere: Dallos, Balogh V. Edző: Farkasinszki Orsolya.

A nagy kedvvel, szellemesen játszó, jó dobóformát kifogó hazaiak az első 3 negyedben nagy fölényben játszva győzték le két dupla-duplát elérő játékosuk, Pfandler Csenge (20 pont, 10 lepattanó) és Doktor Anna (12 pont, 10 lepattanó) vezérletével a végig zónázó nyíregyháziakat. A vendégek a záró szakaszban a sokat vállalva a mezőny messze legeredményesebb játékosává váló Lukács Panna, valamint Marton Dorottya ügyes megmozdulásaival kiegyenlítetté tudták tenni a játékot.

Németh Kata: Jó iramú, pörgős mérkőzést játszottunk, örülök a győzelemnek, gratulálok mindkét csapatnak.

Farkaszinszki Orsolya: Voltak jó időszakaink, látszik a fejlődés a játékon. Szünet után már jobban szedtük a lepattanókat és támadásban is pontosabbak voltunk, gratulálok a Közgáznak!

Statisztika

BME MAFC – MEAFC 77 – 53 (26-14, 20-10, 16-12, 15-17)
Budapest, Tüskecsarnok, 20 néző. V.: Kruk, Simon.

BME MAFC:  BOZSÓ 6/3 , HIZSNYIK D. 19/9, Budavári 10, HORVÁTH A.7, MUNTEÁN 19/15. Csere: Kardos 6, Korondán 4, Kriston, Zovits 4, Gál 2, Kohán. Edző: Gorácz Árpád.

MEAFC: Kecskés 9/3, Takács 2, SZEGECZKI 15/3, Tóth 6/3, Papp 2. Csere: NAGY E.  10/6, Hajdú 5, Kababik 4, Simon. Edző: Lippai Szabolcs.

A hazaiak hatalmas elánnal vetették magukat a küzdelembe, agresszív védekezésüknek köszönhetően sok labdát szereztek, amiből aztán leindítva ellenfelüket, könnyű kosarakat dobtak. A félidő hajrájára a miskolci csapat kiegyenlítetté tette a játék képét és ez nem változott a második félidőre sem. A BME-sek az első tizenöt percben nyújtott játékukkal eldöntötték a mérkőzést.

Gorácz Árpád: Örülök, hogy a lányok komolyan vették a mérkőzést, így sokat tudtam cserélni és mindenkinek kapott játéklehetőséget.

Lippai Szabolcs:  Jobb volt a hazai csapat, gratulálok a játékosoknak.

Statisztika

DEAC – Szegedi RSC 80-43 (25-11, 20-8, 16-17, 19-7)
Debrecen, Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium, 20 néző. V.: Kisházi, Szűcs.

DEAC: BACZUK 7/3, Holinka-Miklós 11/3, Gaál 3/3, OCSENÁS 9/3, SHIRIAN 13. Csere: SZABÓ Z. 21/6, Herdon 7/3, MEZEI 3/3, Szabó Cs. 6, Szabó G. Edző: Kászoni Boglárka.

Szegedi RSC: Fodor 1, Lovrity 8, Czintos 1, Antal 5, Ódry 8. Csere: Molnár, Nyilas 3/3, FEKETE 8/3, Kurinszki 2, Pásztor 7. Edző: Földi Alexandra.

Lendületesen kezdett a Debreceni Egyetem: Baczuk Virág és Shirian Jázmin remekelésének köszönhetően egy 15-0-ás kezdeti futással adták meg a mérkőzés alaphangját. A negyed hátralévő perceiben próbált felzárkózni a Szeged, de Szabó Zita megmozdulásaira nem találtak megoldást, így kétszámjegyű fórral várhatták a folytatást a hazaiak. (25-11) A második játékrészre sem vettek vissza a fehér-feketék, Holinka-Miklós Hanna tovább növelte a házigazdák előnyét, s Szabó Zita bravúros közelije után már több mint húsz egység volt közötte (34-13). A szünet előtt még próbáltak kozmetikázni a vendégek a differencián, de Ocsenás Flóra és Szabó Csenge akcióival továbbra is kemény tempót diktált a hajdúsági gárda (45-19). A fordulás után megrázta magát a Szegedi RSC, és egy kiegyenlített küzdelmet hozó periódus következett, a 3. negyedet a Tisza-partiak egy egységgel megnyerték, de az eredményjelzőn tíz perccel a vége előtt így is huszonöt pontos DEAC vezetés állt (61-36). A zárófelvonásra felszívta magát Kászoni Boglárka csapata, és  agresszív védekezésnek következtében a szegediek mindössze hét pontig jutottak a negyed során. A véghajrában is magabiztosan kosárlabdázó cívisvárosiak végül saját szájízük szerint zárták le a tizedik forduló rangadóját. A végeredményt Gaál Gréta állította be az utolsó másodpercben elsüllyesztett triplájával. Szabó Zita tripla-dupla közeli (21 pont, 15 lepattanó, 9 szerzett labda) segítette magabiztos győzelemhez csapatát.

Kászoni Boglárka: A lányok koncentráltan kezdték a mérkőzést. Jól védekeztek már az első perctől, aminek köszönhetően sikerült nagyobb pontkülönbségre szert tenni már az első negyedben. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, illetve további sok sikert kívánok a Szeged csapatának.

Földi Alexandra: Gratulálok a DEAC-nak, a játék minden elemében jobbak voltak, mi pedig alapvető dolgokat nem tudtunk teljesíteni, így csak a harmadik negyedben tudtunk méltó ellenfelei lenni a hazaiaknak.  Bízom benne, hogy a következő meccsre kiegészülünk és össze tudjuk kapni magunkat.

Statisztika

Nyugati csoport, 10. forduló

TFSE – PTE-PEAC 93-57 (32-17, 24-23, 28-11, 9-6)
Budapest, Testnevelési Egyetem, E-Terem, 20 néző. V.: Nagy-Pál, Gyurka.

TFSE: KENYERES 19/6, BURJÁN 20/6, Galli-Hirling 8, KIRÁLY 24/18, Szabó 6/6. Csere: Úr 6/6, Szabó,Vígh 6, Budai 4. Edző: Kováts Gabriella.

PTE-PEAC: Bátai 3, NAGY 16, HEGEDŰS 12/3, NÉMETH 12/6, Szomor 6/6. Csere: Mándity 8/6, Füzy, Propszt. Edző: Gyenge Gábor.

A vendég csapat másodpercek alatt egy sikeres hárompontossal kezdett, amire a hazaiaktól Király Andrea (24/18 pont) látványos hármasaival zsinórban 10 ponttal válaszolt. Pár percig fel tudott zárkózni a PEAC csapata az eddig veretlen TF-hez, azonban az első negyed végéhez érve 15 pontos különbség alakult ki a két csapat között. A második 10 perc kiélezett játékképet mutatott, mindkét csapat agresszív kosárlabdát játszott. A pécsi lányoknál felváltva léptek elő a játékosok egy-egy sikeres kosárral, míg hazai oldalon a tripla-duplával “kacérkodó”  Kenyeres Anett (19/6  pont, 8 lepattanó,10 gólpassz) és Burján Laura (20/6 dobott pont,7 lepattanó, 7 gólpassz) emelkedett ki. A harmadik negyedben négy percig nem esett kosár vendégoldalról, így 24 pontos vezetésnél megnyugodva játszhatott már a kék-fehér csapat. Németh Bíborka (12/6 dobott pont, 7 lepattanó) és Nagy Gabriella (16 dobott pont, 5 lepattanó) próbált kosaraival szépíteni az eredményen, azonban az eladott labdáknak köszönhetően, könnyű ziccerekhez juttatták az éllovasokat. Végül 36 pontos győzelmet aratott a hazai csapat.

Kováts Gabriella: Célunk az volt, hogy az első negyedben olyan mértékű előnyre tegyünk szert, amivel megnyugodhatunk és onnantól a saját taktikai dolgainkat tudjuk gyakorolni a jövőre nézve. Köszönjük a PEAC-os gárdának, hogy vadmacska módján küzdöttek velünk szemben, hasznos mérkőzés volt! Sok sikert nekik a továbbiakban.

Gyenge Gábor: Először is gratulálok a TF-nek a győzelemhez, de a foghíjas csapatomnak is gratulálok a tisztes helytálláshoz és a lelkes játékukhoz! A TF agresszívan játszott és taktikailag is nagyon jól felkészített csapat, ami csak növeli az érdemeinket. Sok sikert kívánok nekik a bajnokság hátralevő részére!

Statisztika

Semmelweis Egyetem – Szombathelyi ESE 51-65 (14-11, 15-11, 7-23, 15-20)
Budapest, SOTE csarnok, 20 néző. V.: Jankovics, Szőts.

Semmelweis Egyetem: Buzinkay, Kiss 5, Gangl 9, Opitz 4, MAJSAI 14/6. Csere: Pálmai 4, Novák 2, Nagy 3, Hámory, Jakobszen, Balogh 8, Som 2. Edző: Hegyi Hanna.

Szombathelyi ESE: PREISINGER 22/12, Kardos 9, PÜSPÖKI 15/3, Mezősi 5, Plózer 8. Csere: Balogh 6, Horváth, Dervalics. Edző: Szabó László.

A hazai csapat nagy iramban kezdett, Majsai Melinda hármasával magukhoz is ragadták a vezetést. A negyed vége felé azonban a szombathelyi csapat is kezdett ébredezni és 11-2- es hazai vezetésről igyekezett közelebb zárkózni. A második negyedben felváltva estek a kosarak, a Semmelweis tartotta  előnyét, míg ellenfele azon volt, hogy utolérje. A félidő végén a pontosabban játszó hazai csapatnak sikerült 7 pontra növelnie az eredményt. Szünet után a vendégcsapat agresszívabban kezdte támadni a SOTE kisembereit, ami eléggé megzavarta őket, hiszen a 24. percben meg tudták fordítani az eredményt. Ezt követően a vendégcsapat Kardos Kata két hármasának köszönhetősen lendületet kapott, fordított, és a negyed utolsó perceiben 9 pontos előnyre tett szert, ezzel letörve az orvostanhallgatók lelkesedését. Az utolsó negyedben a fáradtabbnak tűnő hazai csapat még igyekezett visszajönni, azonban agresszivitásuk támadásban és védekezésben is jócskán csökkent, elvesztették lendületüket és egyre pontatlanabbul játszottak. Az utolsó két percre azért még sikerült izgalmakat rejteni, hiszen csak 3 pontos vezetést tudhatott magáénak a vendégcsapat. A kérdés az volt, hogy ki bírja jobban ezt a két percet. A választ a hazai csapat megkapta, hiszen a SZOESE két hármassal  eldöntötte a mérkőzést, amit az utolsó percben még egy követett. Erre a hazai csapat részéről bár kapkodva igyekeztek pontokat gyűjteni, de már nem jártak sikerrel, ezzel a szombathelyi csapat gyűjthette be a győzelmet. A hazai csapatból Majsai Melinda (14 pont, 8 lepattanó), míg a vendégoldalon Preisinger Boglárka (22 pont, 7 lepattanó, 6 kiharcolt fault) és Püskpöki Lotti (15 pont, 8 lepattanó) jutottak 10 pont fölé.

Hegyi Hanna: Nagyon jó iramban kezdtünk, utána sajnos belassultunk ellenfelünk zónavédekezésébe. A második félidőben ötlettelenül, kevés mozgással, kis lendülettel játszottunk, ami nagyban köszönhető a fáradtságnak, illetve ellenfelünk távoli dobószázalékának is, ennek ellenére születtek szép megoldásaink. Gratulálok a szombathelyieknek a győzelemhez!

Szabó László: Az első félidőben rendkívül rosszul támadtunk. A másodikban feljavult a támadójátékunk, nagyjából ennek köszönhetjük a győzelmet. Gratulálok a hazai csapatnak is, mert negyven percen keresztül megnehezítette a dolgunkat.