Nagy sikerrel zajlott Veszprémben 2023. május 13-án a Triatlon MEFOB, melyet az I. Spirit Triatlon Fesztivál Amatőr Kupa keretében, a Spirit SC és a Veszprémi Egyetemi Sport Club együttműködésében rendeztek megA hallgatók között Péter Benedek (PTE) és Pillisz Réka (ELTE) nyerte a versenyt, az oktatói kategóriában pedig Abonyi János (PE) és Klein Mónika (PE) győzedelmeskedett.

A megnyitón köszöntötte a versenyzőket dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora; Kindl Gábor, a Magyar Triatlon Szövetség elnöke és Szokolik Gergely, a Veszprémi Egyetemi Sport Club ügyvezetője. Az esemény fővédnöke Ovádi Péter, országgyűlési képviselő  is részt vett a rendezvényen.

Az idő nem kedvezett túlságosan a versenyzőknek, bár a nagy esőt megúszták. A 750 méter úszásból, 20 km kerékpározásból és 5 km futásból álló versenyt 9 egyetem hallgatói teljesítették. A női mezőnyben Pillisz Réka (ELTE) volt a leggyorsabb, aki 1:14:24-es idejével nemcsak a MEFOB győztese lett, hanem az összetettben is felállhatott a dobogó második fokára. A második helyezést Kelemen Dorottya Rebeka (BGE) szerezte meg, a bronzérem pedig Sági Fanni Lili (EKKE) nyakába került.

A férfi mezőnyben  az úszást az első négy helyezett 10 percen belül teljesítette, majd a kerékpározás során Péter Benedek (PTE) elhúzott üldözőitől, és végül kiváló futásának köszönhetően egy órán belüli időeredménnyel (59:48) szerezte meg az első helyet. A második helyre Kovács Márton Soma (PTE) jött be kicsivel több, mint fél perces hátránnyal, így a tavalyi ezüstje után szerzett egy újabbat. A harmadik Márkus Noel László (PTE) lett, azaz a pécsiek kisajátították a dobogót. A csapatbajnoki címet is a PTE szerezte meg, megelőzve a Budapesti Corvinus Egyetem és a Széchenyi István Egyetem csapatát.

Az oktatók között a férfiaknál Abonyi János (PE) legyőzte Székely Mózest (ELTE), a nőknél szintén veszprémi siker született Klein Mónika révén, aki mindössze 23 másodperccel előzte meg Németh Ágnest, az ELTE oktatóját.