Szeptember 24-én került sor az MH 64 Deseda Jótékonysági (Fél)maraton futóversenyre, amelynek harmadik alkalommal volt társrendezője a MATE Testnevelési és Sport Intézet Kaposvári Testnevelési és Sportközpontja. Összesen 76 fő egyetemi hallgató és oktató vágott neki a félmaraton és maraton távoknak 8 egyetemi bajnoki egyéni és váltó kategóriában.

Több mint nyolcszáz résztvevője volt az idei jótékonysági eseménynek és mintegy 1,3 millió forint gyűlt össze az adományokból. Ezt az összeget a Bárczi Gusztáv Módszertani Központnak ajánlották fel, az adományból a sérült gyermekek oktatásához szükséges eszközöket vásárolnak. A MEFOB futamokon nyolc magyarországi felsőoktatási intézmény (Budapesti Corvinus Egyetem, ELTE, NKE, MATE, Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, Óbudai Egyetem, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, PTE) képviseltette magát, ennyi egyetem még sosem indult a korábbi években. A MATE kampuszai közül a Gödöllői Szent István Campus 5 indulóval, a Budai Campus 3 fővel, a Keszthelyi Georgikon Campus 3 versenyzővel, a rendező Kaposvári Campus pedig 23 futóval (13 hallgatóval és 10 oktatóval) állt fel a startvonalhoz. Az időjárás kegyeibe fogadta az eseményt, hiszen kellemes 20 fok körüli hőmérsékletben futottak a próbázók. Nagyszerű küzdelmeket láthatott a közönség, hiszen például a férfi félmaraton egyéni oktató MEFOB versenyszámban mindössze 19 másodperccel előzte meg Dr. Matics Zsolt (MATE) a kiválóan hajrázó Dr. Horváth Ákost (ELTE). A legtöbb egyetemi bajnoki dobogós helyezést a PTE szerezte, megelőzve a MATE-t és az ELTE-t. A legeredményesebb intézmény a hallgatói számokban a Pécsi Tudományegyetem, az oktatói kategóriákban pedig a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem lett.