Egyetlen igazán izgalmas mérkőzést hozott a hét a hölgyeknél a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban: a SOTE újabb bravúrjával – ezúttal a BME-MAFC otthonában diadalmaskodott Hegyi Hanna hölgykoszorúja – az orvosegyetemista lányok bebiztosították helyüket a keleti csoport első négy csapata között, így ott lesz a keresztjátékban.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, nők, 12. forduló

Keleti csoport:

TFSE – SZTE-Szegedi RSC 114-29 (34-7, 26-12, 27-2, 27-8)
Budapest, Testnevelési Egyetem L2 terem, 30 néző. V.: Jakab, Sentényi.

TFSE: Dúl 2, BURJÁN 13/6, KIRÁLY 13/9, KELEMEN 9/3, VÍGH 14/9. Csere: BAA 24/3, Úr 6/3, Dömötör 4, GONDÁR 8, Barbarics 10, Vladár 11/3. Edző: Kováts Gabriella.

SZTE-Szegedi RSC: Földing 3/3, Bende 1, BODNÁR 9, VÁRADI 6/3, Kendl 2. Csere: Antal 3/3, Pásztor 2, Nyilas, Gugolya 3/3. Edző: Zsemberi Erika.

A szinte teljes kerettel felálló veretlen TFSE a mérkőzés első percétől kézbe vette az irányítást, hamar 10 pont fölé növelte előnyét a szegedi lányokkal szemben. Az első negyed végéhez közeledve a sérülésből visszatérő Baa Dominika (24/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz, 37 VAL) percei következtek, 10 pontot értékesített zsinórban, amivel megnyugtató előnyre tettek szert a hazaiak. A második negyedben kicsit magára talált a vendégcsapat, a félidei szünetre már 40 pontos különbség alakult ki a két gárda között. A harmadik negyedben a kék-fehérben játszó TFSE továbbra sem vett vissza a tempóból, szerzett labdáiknak és kiváló dobóformájuknak köszönhetően tovább növelték előnyüket, ekkor már mindenki pályára lépett és pontot is szerzett a csapatból. Szegedi részről Váradi Nóra (6/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) igyekezett “kozmetikázni” az eredményen, de mindhiába, ugyanis a hazai csapat az utolsó negyedben is remek százalékkal értékesítette a hárompontosokat, Király Andrea (13/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 21 VAL) és Burján Laura  (13/6 pont, 8 lepattanó, 8 gólpassz, 25 VAL) kiemelkedő teljesítményeivel.

Kováts Gabriella: Szuper hangulatú mérkőzést tudtunk játszani, szeretem így látni a csapatot, feltöltenek energiával. Remélem ez kitart a szezon végéig.

Zsemberi Erika: Gratulálok a TFSE-nek és további sok sikert nekik!

Statisztika

BME-MAFC – Semmelweis Egyetem 68-70 (14-19, 11-14, 27-14, 16-23)
Budapest, Lónyay Gimnázium, 20 néző. V.: Czupi, Molnár.

BME MAFC
: JÁNOSI 34/6, Géczi 5/3, SZAKONY 15/9, Telek 2, Kardos. Csere: Kohán 6, Szalkai 2, Horváth 4. Edző: Gorácz Árpád.

Semmelweis Egyetem:
NAGY K. 17/12, TÓTH F. 14/12, Szabó 9, Nagy A. 5/3, Nagy A. F. 7. Csere: Opitz 9, Som, Kuczik 5/3, Kiss 2, Ferenczi 2. Edző: Hegyi Hanna.

A BME-sek kezdték jobban a mérkőzést, 8-2-re, majd 14-6-ra is vezettek, azonban jött egy elég hosszú rövidzárlat hazai részről, és a negyed végén már a vendégek, egy 13-0-s rohanással, 19-14-re vezettek. A második negyed már mindkét csapatnál ezekről nem túl rövid rövidzárlatokról szólt. Először a SOTE nem tudott kosarat dobni 4 percig, majd ismét a műegyetemisták következtek 5 kosár nélküli perccel. A második félidőben már egészen elfogadható színvonalú kosárlabdát prezentáltak a csapatok. A hazaiak viszonylag hamar utolérték a vendégeket és a végjátékig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A végjáték a SOTE-nak sikerült jobban, így ők hagyhatták el győztesen a pályát.

Gorácz Árpád: Az egész szezonunk erről a hullámzásról szólt, amit a mai mérkőzésen is láttam. Jó néhány játékosommal el kell beszélgetnem a jövőbeli szerepükről és nem a mai napon jelen lévőkre gondolok. Sok sikert kívánok a Sotésoknak.

Hegyi Hanna: Sajnos nem tudtuk tartani az első félidő lendületes játékát, és a belassulásunk hibákhoz vezettek, melyből könnyű kosarakat kaptunk. Az izgalmas végjátékban viszont tudtunk még meglepetést okozni. Nagyon gratulálok a lányoknak, mert így biztosan kiharcolták a legjobb 8-ba jutást! További sok sikert kívánunk a BME-nek!

Statisztika

Halasztott mérkőzés:
Nyíregyházi ESE – Miskolci Egyetem 03.27.

Nyugati csoport:

Szombathelyi Egyetemi SE – PTE-PEAC 83-50 (28-7, 23-12, 13-15, 19-16)
Szombathely, Egyetemi csarnok, 80 néző. V.: dr. Magyari, dr. Popgyákunik.

Szombathelyi Egyetemi
ESE:  MEZŐSI 19/9, Balogh V. 6, HORVÁTH F. 27, Sághi 12/3, PLÓZER 14. Csere: Horváth K., Mák 5, Farkas. Edző: Szabó László.

PTE-PEAC:
Asztalos 6/6, Cser 2, Németh 2, Némedi 6, BÁTAI 12. Csere: Füzy 8, Halaseh 5, Gergely 8, Janho, Tóth1. Edző: Gyenge Gábor.

A pécsiek eléggé tartalékos összeállítással érkeztek a mérkőzésre. A hazai csapat villámrajtot vett, a szombathelyi lányok meg sem álltak 23-0-ig, a vendégek az első kosarukat a mérkőzés 9. percében szerezték. Az első negyed után a hazaiak 21 ponttal, míg a félidőben már 33 ponttal vezettek. Így ekkor már eldőlt a mérkőzés. A második félidő kiegyenlített játékot hozott,  ekkor már a hazai cserék is többet játszottak. A hazai csapatból kiemelendő a két dupla-duplát elérő játékos teljesítménye, Plózer Petra (14 pont, 11 lepattanó), valamint Horváth Fruzsina 27 pont, 15 lepattanó, 54 VAL). A pécsiek legjobbja Bátai Eszter (12 pont, 8 lepattanó és 15 VAL ) volt.

Szabó László: Győzelmünket elsősorban az első félidei jó játékunknak köszönhetjük. Jó lehetőséget biztosított a mérkőzés a gyakorlásra. Gratulálok ettől függetlenül a Pécs csapatának is és jó utat kívánok nekik haza felé.

Gyenge Gábor: Először is gratulálok a Szombathelynek a győzelemhez, nagyon jó ritmusban és agresszíven kezdték a játékot. Nem tudtuk felvenni ezt e ritmust. Amikor egy kicsit összeszedtük magunkat, akkor talán egy picivel jobb partnerei voltunk a Szombathelynek, de abszolút megérdemelten győztek és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.

Statisztika

ELTE BEAC – Közgáz SC és DSK 85-39 (23-13, 18-6, 19-6, 25-14)
Budapest, ELTE Sporttelep, 20 néző. V.: Lázár, Váczi.

ELTE BEAC:
Perényi 5/3, BOGDÁN 13/3, Takács 12, NAGYI 10, Pettner 7, Csere: OROSZ 9, NEMES 8/3, Van Rijs 4, Lengyel 4/3, MOHOS 10, Solymosi 2, Levente 1. Edző: Földi Alexandra.

Közgáz SC és DSK: Szanthoffer, Jármay 2, Ryan, Kovács 4, Csoma 7/3. Csere: Konda 4/3, Kiss 9/3, Garami 6, IMRE 6, Kárpáti 1. Edző: Németh Kata.

Hosszú percekig nem esett kosár egyik oldalon sem, mindkét csapat kissé ritmustalanul és sok hibával kezdett. A hazai együttes aztán belendült és agresszív védekezésének köszönhetően sok könnyű kosarat értékesített szerzett labdából. A vendégek Csoma Petra pontjaival próbáltak  versenyben maradni. A félidőben 22 pontos ELTE vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőre a Közgáz csapata elfogyni látszott a hazaiak hosszú rotációjával szemben. A különbség a mérkőzés végére szinte a duplájára nőtt a félidőhöz képest, így a csoportelső ELTE továbbra is megőrizte pozícióját, Nagyi Tímea 10-10 pontos és lepattanós dupla-duplával vette ki részét csapata fölényes sikeréből.

Földi Alexandra: Minden mérkőzésre extra motivációval érkeznek a játékosaim, amit nagyon jó látni. Szeretnénk megőrizni a csoport-elsőséget, ami felé jó úton haladunk. Köszönöm a lányoknak a tegnap estét és gratulálok nekik a győzelemhez! Kedves kolléganőmnek és csapatának további sok sikert kívánunk!

Németh Kata: Nem szerettük volna Szandi szülinapját elrontani egy vereséggel, így inkább kikaptunk. A viccet félretéve győzedelmeskedett a papírforma. Küzdöttek a lányaim, kihozták magukból a maximumot, ez ma ennyire volt elég. Gratulálok mindkét csapatnak!

Statisztika

Ludovika SE – UNI Győr SZESE 31-59 (8-12, 12-23, 6-11, 5-13)
Budapest. Ludovika Aréna, 10 néző. V.: Szőts, Gyurka.

Ludovika SE:
Borza, Bánhegyi 4, BÁLIND 12/6, Tóth, Peti 2. Csere: SÜLE 8, Munkácsi, Kovács 5/3, Lantos. Edző: Morauvszki Gergely.

UNI Győr SZESE: Bognár, Pozsgai 1, Kovács L. 9, Sághi 4, BAFFY 11. Csere: Mihály, Deák 2, SZABÓ L. 14/6, HORVÁTH B. 8, Molnárová 10/6. Edző: dr. Barthalos István.

Már az első perctől a jól összeszokott Győr együttesénél volt a vezetés, amellyel az elején még lépést tudott tartani a Ludovika, azonban nem sokáig. A második negyed sok váratlan helyzetet és sérülést hozott a hazaiak számára, így ott a vendég Győr csapata jelentős előnyre tett szert. Nagyon szépen látszódott a csapatukon az összhang. A vendégek emellett többször is  egészpályás letámadást alkalmaztak, amelyre sokszor nem tudott reagálni a hazai csapat. Szép küzdelem volt mindkét csapat részéről a pályán, annak ellenére, hogy egyöntetűen egy Győr által irányított meccs volt.

Morauvszki Gergely: Mondanám, hogy nem várt helyzetnek köszönhető, de senki sem fog meglepődni azon, hogy továbbra is sérült, és beteg játékosokkal sorakoztunk fel. A lányok ráadásul a KEK-en játszottak egész hétvégén, így a kimerültséggel is fel kellett venni a kesztyűt. Ellenfelünk egész pályás pressingje ellen pedig Dávid és Góliát harcában próbáltunk felülkerekedni. Sajnos nem találtuk meg a győztes parittyát, de rengeteget fejlődünk minden mérkőzéssel, és bízok benne, hogy a belefektetett munkánk hamarosan révbe ér. Lányainknak emelem kalapom, és minden elismerésem küldöm, hiszen ma minden megpróbáltatást hősként tűrtek. Ellenfelünknek köszönjük a játékot és sok sikert kívánunk!

Barthalos István: A késői kezdés ellenére jó ritmusban kezdtük a mérkőzést.  A külső dobásaink pontatlanok voltak és a lelkesen küzdő ellenfél szépen tartotta magát. Amint szigorítottunk a védekezésen egyértelművé vált a mérkőzés végkimenetele.