Túl sok izgalmat nem hozott a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság alapszakaszának záró fordulója a hölgyeknél, a legszorosabb összecsapáson is 20 pontos különbség volt a felek között. Az alapszakaszból egyetlen halasztott mérkőzés maradt a jövő hétre a keleti csoportban, amely már nem befolyásolja a helyezéseket.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, nők, 14. forduló

Keleti csoport:

TFSE – BME-MAFC 81-61 (20-18, 21-14, 22-10,18-19)
Budapest, Testnevelési Egyetem L2 terem, 20 néző. V.: Szőts, Darai.

TFSE:  DÚL 11/3, MUNKÁCSI 16/6, Mérész 4, Barbarics 11,  KELEMEN 22, Csere: Úr 5/3, GONDÁR 12. Edző: Kováts Gabriella.

BME-MAFC: JÁNOSI 24, TAMÁS 14/6, Kardos 1, Szakony 11/3, Géczi 7/3. Csere: Horváth 2, Szalkai 2, Kohán. Edző: Géczi Hanna.

A tartalékosan felálló TF kezdte jobb ritmusban a mérkőzést, a vendégcsapat 3 percig nem talált be a gyűrűbe, így hamar 6-0-s hátrányba kerültek. Géczi Hanna törte meg a vendég kosárcsendet sikeres büntetőivel és ezzel lendületbe hozta csapatát, olyannyira, hogy a 6. percben a “műszaki alakulat át is vette a vezetést. A továbbiakban fej-fej mellett haladtak a csapatok, a második etap utolsó 2 percében Kelemen Barbara (22 pont, 8 lepattanó, 3 gól passz, 24 VAL) vezérletével tudtak ritmust váltani a hazaiak és szünetre 9 pontos előnyt szereztek. A TFSE lendületét nem törte meg a félidei pihenő, rendkívül agresszívan kezdték a harmadik negyedet, Dúl Terka látványos gólpasszaival zsinórban 9 pontot szórtak a BME kosarába. Jánosi Virág (24 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 27 VAL) igyekezett szorosabbá tenni a mérkőzést villanásaival, azonban a hazai csapat szinte minden támadásból kosarat szerzett. Az utolsó negyedhez érve már jelentős, 21 pont különbség alakult ki a csapatok között, látszólag önfeledt játékot játszott mindkét gárda. A későbbiekben állandósult a 20 pont körüli különbség, a különbség, így a TF hazai pályán végül biztos győzelmet aratott alapszakasz utolsó mérkőzésén.

Kováts Gabriella: Ma is kisebb létszámban léptünk pályára és nagyon örülök, hogy a múltheti mérkőzéshez képest előre tudtunk lépni. Nagyon várjuk már a keresztjátékot! Köszönjük a jó mérkőzést ellenfelünknek.

Géczi Hanna: Először is gratulálunk a TF-nek! Gratulálok a mi csapatunknak is, mert a körülményekhez képest nagyon jól helyt álltak. Ezúton is jobbulást kívánunk edzőnknek, Árpinak!

Statisztika

DEAC – SZTE-Szegedi RSC  67-29 (19-8, 9-5, 18-10, 21-6)
Debrecen, Kossuth Gimnázium Sportcsarnok, 10 néző, V.: Balogh. Kisházi.

DEAC:
MEZEI 19, Baczuk 6, Holinka-Miklós 2, SZABÓ G.12, GAÁL 5/3. Csere: Király 5/3, Pallai 4, Elekes 7/3, Kovács V. 7, Kovács R. Edző: Vasas Orsolya.

SZTE-Szegedi RSC:
Bende 6, Bodnár 4, Antal 4, Kendl 7, Pálfi 4. Csere: Pásztor 4, Patyi, Gál 2. Edző: Zsemberi Erika.

Hosszú egyeztetéseket követően került megrendezésre a DEAC- SZTE-Szegedi RSC női MEFOB mérkőzés. A hazai csapatban több játékost is érintő betegség hullám nehezítette a szakvezetés dolgát és szegedi oldalon is voltak hiányzók. Az első negyedben mégis fölényben játszva 10 pontos előnyt szerzett a DEAC oldalán.  A későbbiekben is egyértelműen a Vasas Orsolya által vezetett, keményen, jól védekező debreceni együttes akarata érvényesült. A Mezei Dóra (19 pont) – Szabó Gréta (12 pont) duó pontgyártása mellett a cserepadról beszálló Elekes Milla 100 százalékos dobóteljesítménye tovább “nyitotta az ollót”. A meglehetősen gyenge dobóformát kifogó vendégektől egy-egy szép felvillanásra telt ezen a találkozón.

Vasas Orsolya: Nehezen találtuk meg a saját ritmusunkat, sok támadó lepattanót engedtünk az ellenfélnek, illetve támadásban is elég kaotikus volt a mérkőzés eleje. Örülök, hogy a második félidőre fel tudtunk javulni, ott már jobban látszott az a keménység, küzdés, amit várok a lányoktól. Örülök, hogy így zártuk az alapszakaszt, várjuk a keresztjátékot. Gratulálok a Szegednek is!

Zsemberi Erika: Hiába voltak meg a dobóhelyzeteink, ma még az üres ziccereinket se tudtuk bedobni. Sok eladott labdánkból könnyű kosarakat kaptunk. Gratulálunk az ellenfelünknek, további sok sikert kívánunk a bajnokságban.

Statisztika

Nyíregyházi Egyetemi SE – Semmelweis Egyetem 16-120 (6-24, 2-29, 4-38, 4-29)
Nyíregyháza, Nyíregyházi Egyetem Sportcsarnok, 20 néző. V.: Nyíri, Cservenyák-Pál.

Nyíregyházi Egyetemi SE:
Király, Oláh 2, Ádám 2, Seres, KARAKÓ 12.  Csere: Sinka, Ménes, Kaczúr. Edző: Farkasinszki Orsolya.

Semmelweis Egyetem:
Kiss M. 17/3, NAGY K. 21/9, OPITZ 24/9, Tóth F. 34/12, Szabó P. 10. Csere: SOM 12, Kuczik 2. Edző: Hegyi Hanna.

Nagy vendégfölényt hozott a mérkőzés. Összeszedett, fegyelmezett játék, pontos dobások jellemezték a fővárosi együttes játékosait, a hazaiaktól, főleg a 13 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát elérő Karakó Dorina révén egy-egy szép felvillanásra futotta. A vendégeknél több extra egyéni teljesítmény is akadt, az élre mindenképpen Nagy Krisztina quadruple-double-ja (21 pont, 12 lepattanó, 13 szerzett labda, 15 gólpassz) kívánkozik, Som Petra pedig 12 pontos és 13 lepattanós dupla-duplával zárt.

Farkasinszki Orsolya: Gratulálunk az ellenfelünknek és további sok sikert kívánunk nekik. Nem véletlen, hogy az utóbbi időben több olyan csapatot is megvertek ahol nem ők számítottak az esélyesebbnek. Nekünk ma ennyire futotta, ettől függetlenül én látom a lányokon a fejlődést, úgyhogy dolgozunk tovább.

Hegyi Hanna: Először is hálásan köszönjük a Nyíregyházának a rugalmasságot. Gratulálok a lányaimnak az alapszakaszban végzett teljesítményükhöz. Nagyot dolgoztak az idei évben, reméljük a keresztjátékban is megmutatkozik majd ez. További sok sikert kívánunk a Nyíregyházának.

Statisztika

Nyugati csoport

ELTE BEAC – Szombathelyi Egyetemi SE 112-42 (28-13, 26-11, 31-13, 27-5)
Budapest, ELTE Sporttelep, 20 néző. V.: Tóth, Kruk.

ELTE BEAC:
PERÉNYI 27/9, BOGDÁN 13/6, TAKÁCS 17/9, NAGYI 16, Pettner 7. Csere: Nemes 2, VAN RIJS 8, Lengyel 2, MOHOS 10/6, Levente 10. Edző: Földi Alexandra.

Szombathelyi Egyetemi SE: Mezősi 4, Balogh 4, Horváth K. 4, HORVÁTH FRU. 15, PLÓZER 11.  Csere: Mák 4, Farkas, Horváth Fa. Edző: Szabó László.

Az alapszakasz utolsó mérkőzése már tét nélküli volt mindkét csapat számára. A címvédő és csoportelső fővárosiak 10-0-lal indították a mérkőzést, míg a SzoESE hosszabb kosárcsend után lendült játékba. Az ELTE csapata elsősorban Bogdán Réka, Perényi Lídia és Takács Emese jóvoltából nagyon jó dobószázalékkal dobott, a szombathelyieknél Horváth Fruzsina és Plózer Petra révén próbálták tartani a lépést a vendéglátókkal – inkább kevesebb, mint több sikerrel.  Már szünetre nagyobb különbség kialakult, ami a mérkőzés végére a duplájára nőtt, a hazaiak nagyobb rotációjának és agresszív védekezésének köszönhetően.

Földi Alexandra: Talán kicsit elcsépeltek és unalmasak már a nyilatkozataim, de minden mérkőzés után ugyanazt tudom mondani. A csapatom ellenféltől, alapszakasz helyezéstől és fáradtságtól függetlenül ugyanolyan motivációval és energiával játszik minden meccsen, öröm velük dolgozni. A java még csak most jön. Ellenfelünknek további sok sikert kívánunk!

Szabó László: Gratulálok az ELTE csapatának, megérdemelten nyertek. Így kell játszania egy bajnoknak!

Statisztika

SMAFC – Közgáz SC és DSK 49-93 (23-23, 10-28, 4-22, 9-20)
Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 30 néző. V.: Rokob, Erős.

SMAFC:
KARÁCSONY 7/3, Tóth 2, Szabó R., VASI 33/3, Gönczy 4. Csere: Erős K., Erős S., Dorner. Edző: Zachár Barbara.

Közgáz SC és DSK:
Szanthoffer, KISS A.19/3, CSOMA 12, IMRE 16, RYAN 18. Csere: NÉMETH V. 10, KOVÁCS O. 10, Kárpáti 6, Konda 2. Edző: Németh Kata.

A mérkőzés jó ritmusban kezdődött, a csapatok fej-fej mellett haladtak. A második negyedben a nagyrészt Vasi Hanna eredményességére építő soproni csapat lendülete megtört, és hiába próbálta a végül 19 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát elérő Kiss Anna vezette Közgáz csapatát védekezés váltással megzavarni ez nem sikerült, így szünetre tetemes előnyt szerzett a vendégcsapat. A második félidő a Közgáz fölényével kezdődött, aminek köszönhetően már jelentős különbség alakult ki a fővárosiak javára. A SMAFC az utolsó negyedben próbálta még rendezni sorait, ami valamelyest sikerült, de már nem tudtak közelebb férkőzni a vendégekhez.

Zachár Barbara: Jól kezdtük a mérkőzést, jó ritmusban kosárlabdáztunk, azonban sajnos a második negyedben már láthatóak voltak a fáradás jelei, rengeteg labdát eladtunk. A félidőben sajnos nagyon leült a csapat, sem védekezésben, sem támadásban nem találtuk a ritmust, sok könnyű kosarat kaptunk, amitől fejben teljesen szétestünk. Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez.

Németh Kata: Nehezen találtunk magunkra a hosszú út után, így az első félidőt szinte védekezés nélkül játszottuk. A második félidő már jobbra sikeredett, mindenki pályára tudott lépni, aminek nagyon örülök. Gratulálok mindkét csapatnak!

Statisztika

Ludovika SE – PTE-PEAC 40-70 (10-18, 10-18, 11-15, 9-19)
Budapest, Ludovika Aréna, 10 néző. V.: Czupi, Gyurka.

Ludovika SE:
BORZA 17/6, Bánhegyi 2, Bálind 8/6, Tóth 1, PETI 8. Csere: Süle, Munkácsi, Darvas 2, Kovács, Lantos 2. Edző: Morauvszki Gergely.

PTE-PEAC: Janho, Füzy 2, Némedi, Halaseh 9/3, BORBÁS 12/3. Csere: ASZTALOS 11/3, Cser 6, NÉMETH B. 10, BÁTAI 20. Edző: Gyenge Gábor.

A mérkőzés első félideje szorosan indult, mind a két csapat dinamikusan indult neki a játéknak. A folytatásban a Ludovika SE együttes sok labdát eladva kiesett addigi jó ritmusából, így a pontosabban, nyugodtabban játszó pécsiek elhúztak a második félidőben a hazai pályán játszó csapat letámadással kezdte a tempót diktálni. Ezt azonban nem sokáig bírta a Ludovika, így ismét átvette az irányítást a vendég együttes. Mindkét csapat becsülettel küzdött, a végig kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtó PTE-PEAC megérdemelten győzött.

Morauvszki Gergely: Az utolsó csoportmeccs mindkét csapat számára gyakorlásként könyvelhető el.  Az eredmény lehet nem tükrözi, de talán a mai mérkőzés után lehetünk a legelégedettebbek játékunkkal 1-2 fegyelmezetlenségtől eltekintve. Köszönjük a játékot ellenfelünknek, sok sikert a hátralévő meccseken.

Gyenge Gábor: Gratulálok a csapatomnak, örülök hogy a számunkra tét nélküli mérkőzésen is sportemberhez méltóan küzdöttek és nyertek.