Az idei évben ismét a Ropoly-völgyi Horgásztó gyönyörű környezetében került megrendezésre a Mountain Bike Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság, ahol a férfi oktatói kategóriát a házigazda MATE oktatója nyerte, a férfi hallgatói futamon pedig nem várt nagy küzdelem alakult ki, BGE-s győzelemmel.

Másodszor látogatott az MTB MEFOB a Zselicbe. A 2023. évi egyetemi bajnokság az XCM Pro Tour versenysorozathoz kapcsolódóan, a Seven Hills MTB SC Sportegyesület szervezésében és a MATE Testnevelési és Sport Intézet együttműködésével került megrendezésre 32 km-es távon és 800 méter szintkülönbségű nyomvonalon. A MEFOB hallgatói és oktatói futamokon 7 magyarországi felsőoktatási intézmény (BCE, BGE, BME, ELTE, MATE, TF, OE) hallgatói és oktatói álltak rajthoz. A festői tájon felépített pályán, a MEFOB résztvevőkkel együtt közel 300 résztvevő sorakozott fel a startvonalon. A verseny kiváló időjárási körülmények között zajlott, szikrázó napsütésben. Az egyetemi mezőny legjobb idejét Osterling Ádám, a Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatója érte el, 1 óra 28 perc 15 másodperces „űridő”-vel, ami közel 22 km/órás átlagsebességet jelent. Mögötte hatalmas tülekedés volt, hiszen a további két dobogós között mindössze 35 másodperc döntött a tavalyi győztes Vingl Balázs (TF) javára. A női hallgatók versenyét Oravecz Lora (ELTE) nyerte, a férfi oktatóknál pedig Dr. Csima Ferenc (MATE) magabiztos versenyzéssel lett aranyérmes.