A idei Kézilabda MEFOB-on 11 női és 13 férfi egyetemi csapat indult el, hogy megküzdjön a 2023/2024-es tanév Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Bajnoka címért.

A nőknél: a (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem) BME, (Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF), Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE), Semmelweis Egyetem (SE), Széchenyi István Egyetem (SZE), Károli Gáspár Református Egyetem (KRE), Pécsi Tudományegyetem (PTE), Debreceni Egyetem (DE), Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és Eszerházy Károly Katolikus Egyetem (EKKE);

míg a férfiaknál a: Debreceni Egyetem (DE), Nyíregyházi Egyetem (NYE), Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (EKKE), Semmelweis Egyetem (SE), Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), Pannon Egyetem (PE), Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE),  Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF), Széchenyi István Egyetem (SZE), Pécsi Tudományegyetem (PTE), Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE), Neumann János Egyetem (NJE), Szegedi Tudományegyetem (SZTE)

egyetem hallgatói csapatai mérkőztek egymással.

10-0

Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) – Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) –21:21 (10:13)
2023.12.12.
Budapest, Sport 11
Játékvezető: Hajdu Tamás, Kékesi Krisztina

ELTE: Baranyi Lívia Katalin (2), Czina Eszter (1), Hegedűs Ildikó, Jenei Kamilla Lara, Kertes Sarolta (3), Kisgyura Száva (5), Kiss Szonja, Kovács Petra (1), Marton Lora, Marton Mira, Nagy Regina, Sándor Petra (9), Wibony Panna
Edző: Papp Dávid

BME: Vullmann Viktória, Bényi Luca, Berente Zsófia, Feczkó Nóra (5), Gombos Panna (2), Hammer Brigitta (2), Kurcsik Nóra (3), Moksony Bernadett, Németh Eszter (4), Ruszkai Sára (2), Sántha Izabella (1), Szalontai Kinga Sára (2)
Edző: Györke Gábor

21-21-es döntetlen eredménnyel zárult az ELTE és a BME csapata között lezajlott MEFOB mérkőzés első fordulója, melyre a Sport11 csarnokban került sor december 12-én, kedden.  A két csapat végig fej-fej mellett haladt, melyet a mérkőzés eredménye is tükröz. Sportsérülések nélkül sikerült levezényelni a mérkőzést, míg a kilátogató nézők egy izgalmas meccset szurkolhattak végig. Küzdelmes, de barátságos légkörben zajlott le az esemény.

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) – Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) 24:25 (13:11)
2024. február 5.
Játékvezető: Gulyás Lenke, Kolics Viktória

BME: Vukmann Viktória, Feczkó Nóra (1), Bréda Borbála (7), Gombos Panna (1), Moksony Bernadett (2), Németh Eszter (2), Ruszkai Sára (5), Szalontai Kinga, Sántha Izabella (5), Hammer Brigitta

ELTE: Baranyi Lívia Katalin (2), Czina Eszter (2), Hegedűs Ildikó, Jenei Kamilla Lara (2), Kertes Sarolta (4), Kisgyura Száva, Kiss Szonja, Kovács Petra (3), Marton Lora, Marton Mira (1), Nagy Regina, Sándor Petra (10), Wiborny Panna

Semmelweis Egyetem (SE) – Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) –33:29 (17:20)
Budapest, Zágrábi úti SOTE Sporttelep
2023. november 22.
Játékvezető: Kovács Bence, Oláh Bence

SE: Mészáros Andrea (1), Molnár Csenge, Mészáros Regina (1), Proba Panna (1), Boli Boglárka (8), Tarján Emese, Nagy Eszter (2), Széll Korina (1), Torkos Lilla, Bleszák Nóra (6), Léránt Emese (1), Ingrid Gravdal (9), Paulina Illert (2), Horváth Alíz (1)
Edző: Farkas Dominika, Simon Márton Imre

BGE: Pásztor Virág, Matics Csenge (2), Mazik Dalma (10), Bokor Vivien (2), Göncz Emma (2), Pátrovics Netti (2), Wenduling Anikó (1), Bán Rea (3), Szűcs Alexandra (4), Lukács Viktória, Lukács Kata, Dömötör Virág, Bedő Tamara (1), Horváth Veronika (1), Kovács Petra, Franka Ramóna (3)

43:28 (18-12)  37-41 (15-13)

Debreceni Egyetem (DE) – Nyíregyházi Egyetem (NYE) 37:27 (14:12)
Debrecen, Egyetem tér 1.
2024. január 15.
Játékvezető: Gulybán Olivér, Konyári Imre

DE: Boros Tamás, Karnok Donát (1), Nagy Zétény (4), Nagy-Menyhárt László, Tóth Máté (5), Bakó Ádám (5), Pethő Ákos, Szolnoki László (4), Almásy Richárd (4), Kerezsi Ádám (1), Kiss Bálint, Király Máté, Mórucz Ádám (2), Portik Dobos Balázs (10), Szilágyi Tamás (1)
Edző: Bíró Imre

NYE: Kórik Levente (1), Tuska Szabolcs (5), Kolozsvári Kristóf, Nagy Attila, Horváth Imre (1), Rusinszki Benjámin (3), Illé Tamás (8), Pál Tamás (4), Tamás Menyhért Levente (4), Bálint Álmos (1), Juhász Dániel, Molnár Levente
Edző: Erdős Zoltán, Dr. Moravecz Mariann

Nyíregyházi Egyetem (NYE) – Debreceni Egyetem (DE) 27:36 (13:14)
2024.január 22. hétfő 10.30
Nyíregyháza Continental Aréna

NYE: Tuska Szabolcs (1), Bálint Álmos (2), Kórik Levente (3), Kolozsvári Kristóf, Nagy Attila, Rusinszki Benjámin (1), Illés Tamás (10), Pál Tamás (5), Tamás Menyhért Levente (5), Horváth Bendegúz

DE: Boros Tamás, Marádi Ádám, Nagy Zétény, Szolnoki László (4), Almásy Richárd (2), Portik Dobos Balázs (7), Pethő Ákos (2), Karnok Donát (6), Király Máté, Szilágyi Tamás, Kiss Bálint (2), Kerezsi Ádám (2), Mórucz Ádám (3), Tóth Máté (6), Mirkó László (2)

Semmelweis Egyetem (SE) – Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) 22:34 (10:17)
2023. november 11.
Budapest, SOTE Zágrábi úti Sporttelep

SE: Seres Botond, Stark Bence (1), Besenczi Benedek (3), Soczó Kornél (1), Ennen Leon (3), Kovács Márton (1), Orbán István (6), Böcskei Zsigmond (4), Potács Vice, Raul Menges, Berki Péter (3), Enoc Patrik
Edző: Seron Márton Imre, Farkas Dominika

BME: Emadmonics Milán (5), Nevmuri Csanád, Stefán András (8), Farkas Bence (3), Sebsetyén Álmos (8), Tímár Parik, Ablonczy László (2), Nácskó Ádám (7), Pentele Ádám (1)
Edző: Nagy Tibor

Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) – Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF): 39:31 (19:14)
2024. január 22.
Budaörsi Városi Sportcsarnok
Játékvezető: Budai-Bock Krisztián, Wenzel Tamás

BGE: Manazya Felicián (k), Szabad Dávid (k), Solcz Ádám, Willi Olivér (6), Mallinger Tamás (5), Palatin Imre (1), Csányi Csongor (6), Ragó Ádám, Madár Zsombor (2), Róka Miklós (8), Csepregi-Horváth Péter (1), Mallinger Barnabás (4), Kardos Márton (6)

TF: Bódy Botond (k), Simon Márton (k) 1, Szabó Máté (7), Majoros Domokos (5), Vörös Olivér (2), Szladovics Máté (4), Galbos Kristóf (1), Németh Tibor (4), Molnár kolos (6), Hoffman Tamás (1)
Edző: Ujvári Bence

Jól kezdett a Budapesti Gazdasági Egyetem csapata, akik idén először vesznek részt az egyetemi kézilabda bajnokságon, hiszen az 5. percben már 3 góllal (4-1) vezettek a Testnevelési Egyetem csapata ellen. A félidő második fele kiegyenlítettebb játékot hozott, viszont 5-5-nél volt utoljára döntetlen az állás. Ezután a BGE fokozatosan ellépett vendégektől és a félidőre már 5 góllal, 19-14-re vezetett. A második félidő elején, mind a két oldalon remek kapusteljesítmény és ezáltal a kihagyott helyzetek domináltak. A félidő derekára kialakult a legnagyobb, 8 gólos különbség a 8 gólig jutó Róka Miklós (BGE) vezérletével, amely a mérkőzés végéig meg is maradt.

Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) – Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) – 43: 35 (22:17)
Dr. Koltai Jenő Sportközpont
2024. január 29.
Játékvezető: Rácz László, Ujhelyi Balázs

TF: Bódy Botond (1), Simon Márton, Vörös Olivér (1), Laurinyecz Balázs (5), Bohuniczky Bátor (3), Foki Dávid (6), Fidel Dominik (2), Szabó Máté (1), Németh Tibor (1), Molnár Kolos (5), Kavin Tamás (11), Hoffmann Tamás (5), Török Ákos (1), Galabos Kristóf, Györkő Marcell (1)

BGE: Kardos Márton (9), Madár Zsombor (3), Mallinger Barnabás (2), Mallinger Tamás (5), Palatin Imre, Manazya Felicián, Csányi Csongor (9), Szabad Dávid, Willi Olivér (6), Róka Miklós András, Ragó Ádám, Soltész Ádám, hullán Bánk (1)

A végeredmény ellenére elmondható, hogy egy igazán izgalmas mérkőzésnek lehettek szemtanúi a kilátogató szurkolók. Mindkét csapat játékosai kiválóan szerepeltek, és egy rendkívül szoros első félidőben volt részük. A mérkőzés első 20-25 percében a BGE átlövőivel a TF nem tudott mit kezdeni, de a félidő végére a kiemelkedő kapusteljesítménynek köszönhetően 5 gólos előnyre tudtak szert tenni a hazaiak. A második félidőben már 14 góllal is vezetett a TF csapata, de a vendégek elképesztő utolsó 10 percet produkáltak, a hazai csapat hibáit könyörtelenül kihasználták. A TF bár győzelemmel tudta zárni az összecsapást, de ez sem volt elég nekik a továbbjutáshoz.

Magyar Agár- és Élettudományi Egyetem (MATE) – Pécsi Tudományegyetem (PTE) 30:31 (14:14)
Gödöllő MATE Sportcsarnok
2024. január 30.
Játékvezető: Bognár Attila, Novák Péter

MATE: Misinszky László Bence, Kőhegyi Ákos (7), Gallina Vasil (5), Gáspár Zsombor (4), Kiss Pál Barnabás (4), Bognár Nándor (9), Vargyas Szabolcs (1).Edző: Horváth Szilárd

PTE: Kovács Ákos, Bordás Gergő Kende, Simon Benedek (6), Gelb Brúnó (7), Hiegl Zsombor, Dobrai Dávid (4), Hasas Vendel, Lipóczi Máté (8), Lőrincz Dávid (3), Pointner Kristóf (1), Sinkó Bálint (2)
Edző: Papp László

Neumann János Egyetem (NJE) – Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 43:28 (18:12)
Kecskemét, Törös Olga Sportcsarnok
2024. január 19.
Játékvezető: Herczeg Udo, Piller Tamás

NJE: Pann István (5), Szeverényi Bence (15), Székely Márton (7), Mogyorós Bálint (2), Jautner József, Mónos Máté (4), Kovács Gergő (1), Varga Bence (2), Feth Balázs, Bálint Barnabás (6), Rédei Balázs (1)
Edző: Járdi Ádám

SZTE: Olajos-Tóth Zsombor, Kádas Bálint (10), Nagy László (1), Perjés Bendegúz (7), Leszkován Ádám (3), Fodor Zalán (1), Geiger Dávid (3), Francia Zalán (3), Paulik Levente
Edző: Balogh Tamás

2024.01.19-én 13:00-ás kezdéssel került megrendezésre a Neumann János Egyetem – Szegedi Tudományegyetem párharc első mérkőzése. A mérkőzés első öt percében felváltva estek a gólok, majd a kecskeméti csapat hamar 4 gólos előnyt tudott kiharcolni. Bár a félidő során volt már 8 gól is a csapatok között félidőre 6 gólra csökkent a különbség. A második játékrészben kapaszkodott a Szeged, de a hosszabb kispad hatására folyamatosan nőtt a két csapat közötti különbség. Az utolsó 10 percben végül 2 gólt kapva 43:28 arányú kecskeméti győzelem született.

Szegedi Tudományegyetem (SZTE) – Neumann János Egyetem (NJE) 41:37 (13:17)