A férfiaknál a házigazda Széchenyi István Egyetem, míg a nőknél az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem csapata nyerte el idén az egyetemi országos bajnoki címet.

Egymást követő nyolcadik alkalommal rendezte meg a Széchenyi István Egyetem a Kézilabda MEFOB döntőjét. A Magyar Egyetemi- Főiskolai Sportszövetség felkérésére két helyszínen, az Egyetemi Edzőcsarnokban, illetve a Városi Egyetemi Csarnokban várták a győri szervezők izgalmas csatákra a vendég egyetemek hallgatóit június 7-8-án.

A kétnapos egyetemi országos bajnoki döntőnél a nőknél az A csoportban: EKKE, PTE, TF; a B csoportban: BME, KRE, SZTE és a férfiaknál pedig az A csoportban: TF, EKKE, PTE, a B csoportban: SZE, BME, NJE csapatai mérkőztek meg egymással.

A nőknél az A csoportban az EKKE hibátlan mérleggel lett első, a második helyet a TF, a harmadikat a PTE szerezte meg, míg a B jelű csoportban – amelyben körbeverés történt – az SZTE végzett az élen a KRE és a BME előtt.

A bronzmérkőzésen a TF alakulata fölényes, 48–25-ös győzelmet aratott a KRE felett, így a tavalyi győztesnek idén csak a bronzérem jutott.

Herbert Krisztián (TF): “Gratulálok a lányoknak a 3. helyhez és a hozzáállásukhoz!”

A bajnok idén az EKKE lett bravúros győzelemmel nyerve a döntőt az SZTE ellen (50–27).

Zsadányi Sándor (EKKE): “Gratulálok a csapatomnak a MEFOB győzelemhez!”

Hocza Ágnes (SZTE): “Elfáradtak lányaink tekintettel arra, hogy kevesen voltak. Bízom benne, hogy az Eger színeiben pályára lépő válogatott játékosunk Kácsor Gréta példaként szolgál és magasabb osztályban játszó hallgatóink is csatlakoznak a jövőben a csapatunkhoz. Kellő létszámmal még színvonalasabb mérkőzéseket játszhatunk. Gratulálok az Eger csapatának!”

A férfiak mezőnyében az A csoportot az EKKE együttese nyerte a PTE és a TF előtt a B csoportban – két győzelemmel – a SZE lett az első, megelőzve a BME-t és az NJE-t.

A harmadik helyért a PTE és a BME csapott össze, ahol kiélezett küzdelmek árán, igen szoros végeredmény született (32-31) a PTE javára.

Papp László (PTE): “Nagyon fontos lett volna a mai mérkőzésen a szakmai rész, de ilyen ma nem volt.”

Zoltai Tamara, Wiedemann Viktor (BME): “Kiélezett mérkőzés volt ez az első perctől kezdve, ahol néha sikerült néhány góllal eltávolodni az ellenféltől, majd néha visszazárkóztak ránk. Sajnos a bírói ítéletek nem voltak tökéletesek egyik oldalon sem.”

A férfi országos bajnoki címet végül az EKKE és a házigazda SZE küzdelméből a győztesen kikerülő hazai csapat nyerte 31-27.