Március 11-én Kaposváron csapott össze a MATE-PTE női röplabda csapata a Röplabda MEFOB selejtező 1. fordulójában, melyet 3:0-ra a MATE csapata nyert.

MATE-PTE 3:0 (75:44 .- 25:12, 25:11, 25:21)
Kaposvár – 2022. március 11.

MATE: Szedmák Réka, Hegyi Bianka, Hanusz Réka, Duduka Ingrid, Sipos Lili, Schrauff Júlia, Orbán Georgina, Maurer Katalin

PTE-PEAC: Magyar Liza, Pokó Rita, Szabó Patírica Bíborka, Molnár Alexandra, Divényi Zita, Újhelyi Bettina, Szabó Brenda Bianka, Fehérvári Anna, -Tóth Tímea

A mérkőzésre a MATE Kaposvári Campus Tornacsarnokában került sor március 11-én 17.00 órától.

A MATE válogatottja a mérkőzés kezdetétől kemény nyitásokkal és gyors szélső támadásokkal lepte meg ellenfelét, akiknek nem volt ellenszerük. A MATE csapata az első játszmában a válogatott kerettag Szedmák Réka és az ugyancsak extraligás Hegyi Bianka vezérletével nagy előnybe került, Hanusz Réka ellenállhatatlanul nyitott -több alkalommal ászt-, így 25:12 arányban nyerték meg a szettet.

A második játszma hasonlóan alakult, a pécsieknek nehézséget okozott a nyitásfogadás és abból a támadás építés. A MATE magabiztosan, 25:11-re nyerte meg a szettet.

A harmadik játszma szorosabb eredményt hozott, feljavult a Pécs, a MATE csapata a nagy előny birtokában kissé kiengedett, így a szettet 25:21-re, a mérkőzést magabiztosan 3:0 arányban nyerte meg a MATE.

Szalay Attila (MATE): A védekezés tekintetében maradt egy kis hiányérzetem, hiszen az összeszokás hiánya miatt akadtak még meg nem értések, de a játék minden elemében sikerült az ellenfelünk fölé kerekedni és stabilan hozni a mérkőzést. A harmadik játékrészben némiképp lazult a fegyelem, de a végjátékban ismét megfelelő szinten volt a koncentráció, így ennek a szettnek a kimenetele sem volt kérdéses. Gratulálok a lányoknak a mutatott játékhoz és a győzelemhez.

Németh Zsófia (PTE): Úgy gondolom, hogy a mérkőzés első szettjében közhellyel élve az öltözőben maradtunk. Próbáltuk kihozni magunkból a maximumot, de ez nem sikerült, ugyanis az ellenfél csapatában szereplő extra ligás játékosok szereplése miatt kicsit megilletődtek a lányok. Sok hibát vétettünk, és a lyukas, vagy alacsony blokkunkat az ellenfél sok esetben ki tudta használni. A második szettben egy fokkal összeszedettebbek voltunk, és kezdtük megtalálni a helyünket mezőny védekezésben, de az ellenfél szépen látta a blokkunk hibáit. Ennek ellenére voltak már nagyon szép megmozdulásaink, és amikor összeállt a blokk, vagy akár egyedül is, sikerült jó néhány pontot hoznunk az ellenfél extra ligás játékosaival szemben is. A harmadik szettben még azért előfordultak zavarok, néha nem indultunk el a labdáért, de már a legtöbb labdát feljátszottuk, néhány kivétellel nem volt elveszett labda. Szerintem legközelebb már összeszedettebbek leszünk, és próbálunk tanulni a tapasztaltakból.

A visszavágóra várhatóan 2022. március 31-én 19.00 órától kerül sor Pécsen.