Egyetlen meglepetés született a héten a férfiaknál a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban: az ezúttal erős összetételben pályára lépő Szeged “elkapta” a Közgázt. Szintén a keleti csoportban a Miskolc színvonalas rangadón őrizte meg veretlenségét a Nyíregyháza ellen. A legtöbb izgalom a nyugati csoportban a PEAC-BEAC találkozón született. A két csapat neve között 1 betű, izgalmas, helyenként színvonalas “ütközetük” végén 6 pont volt a különbség a pécsiek javára. A csoport többi összecsapásán a papírforma érvényesült. Több kiváló egyéni teljesítmény is született a fordulóban, néhány játékos ihletett dobóformát fogott ki. Az élre a DEAC játékosának, Pollák Balázsnak a teljesítménye kívánkozik, aki 9 triplával szomorította a városi rivális DMSE gárdáját, ráadásul tette mindezt egészen kiváló “találati aránnyal” 11 kísérletből. Szintén 9 triplát “vágott” Veszprémben a TFSE játékosa, Velkey József, csapattársa, a múlt héten is remekül célzó Laman Richárd pedig megőrizve jó formáját ezúttal 7 hárompontos kosárral “jelentkezett”

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfiak

Keletei csoport, 13. forduló:

Szegedi RSC – Közgáz SC és DSK 73-64 (18-26, 26-11, 13-16, 16-11)
Szeged, Topolya sori Sportcsarnok, 100 néző. V.: Utasi, Márkus.

Szegedi RSC: Bella 8/6, POLÁNYI 12/6 CSORNAI 17/9, KASS 5/3, Lőrincz 9/3. Csere: Tráser 9, Cservák, Kamenik 7/3, Sajgó 2, Balog, Pinnyey 4. Edző: Mike János.

Közgáz SC és DSK: Jenei 4/3, Papp 12/12, ,  Fóti 4, KOMMA 13, Bartha 2. Csere: ÚR 11, Csepregi 4, Németh 10, Korompai 2, Kiss 2. Edző: Vladár Csaba.

Jobban kezdett a vendégcsapat, Papp Dominik 4 triplát is elsüllyesztett az első negyedben, de a második negyedben a hazaiak felébredtek, lendületes, pontos játékot bemutatva Csornai Csaba és Polányi Kristóf vezérletével fordítottak, és 7 pontos előnnyel vágtak neki a második félidőnek. Szünet után inkább a védekezés dominált, a küzdelmes játékot hozó 3. negyedben a 13 pontos, 11 lepattanós dupla-dupláig jutó Komma László  vezetésével 4 pontra feljött a Közgáz. A záró etapban a szegedi védekezés tovább javult, a hazaiak hibákra tudták kényszeríteni a fővárosiakat, így kiélezett, jó mérkőzésen szegedi siker született.

Mike János: Végre szinte teljes csapattal tudtunk kiállni erre a mérkőzésre, és ez meg is látszott a srácok teljesítményén. A második negyedtől rendkívül agresszívan védekeztünk, így sok könnyű kosarat tudtunk szerezni. A záró felvonásban kicsit akadozott a támadójátékunk, de szerencsére a védekezés végig kemény maradt így a vezetést nem adtuk ki a kezünkből, majd a záró percekben beesett pár fontos dobás, így sikerült megszerezni a győzelmet. Gratulálok az egész csapatnak!

Vladár Csaba: – Viszonylag jól kezdtük a mérkőzést, de már ott látszott, hogy sok hibával támadtunk. A második félidőben feljavult a szegedi védekezés és támadásban kihagytuk a ziccereket és nem járattuk gyorsan a labdát. Gratulálok a Szegednek a győzelemhez!

Statisztika

Eszterházy SC – BME-MAFC  32-91 (7-22, 11-20, 10-25, 4-24)
Eger, Eszterházy Sportcsarnok, 20 néző. V.:  Zahorán, Fehérvári.

Eszterházy SC: Kerekes 3/3, Kelemen 4, Pomázi 12/12, Bocsi 2, Hőgerl Bu. 3/3. Csere: Hőgerl Be., Kátai, BENYOVSZKI 8. Edző: Máté Balázs.

BME-MAFC: Rozs 12, Koflanovics, Horváth M. 2, Pásztor 5/3, Bór 9/3. Csere: Svéda 6, Baranyi 16, Szántó 22, Láng-Miticzky 5/3, Kósa 4, Horváth Cs. 10. Edző: Tiba Klára.

A mérkőzés az első hazai kosár után magabiztos vendégirányítás alatt zajlott le. Az egriek rossz kinti dobószázalékkal és sok eladott labdával játszottak, amit az ellenfél gyors indításokkal fejezett be legtöbbször, így magabiztosan hozták a mérkőzést.

Máté Balázs: Gratulálok az ellenfélnek!

Tiba Klára: Sok mindent kellett gyakorolnunk, ez nagyjából sikerült is. Köszönjük az Egernek, hogy jó partner volt ebben.

Statisztika

Debreceni Egyetem – DMSE 104-64 (25-9, 29-18, 24-23, 26-14)
Debrecen, OEC tornaterem, zárt kapuk mögött. V.: Kisházi, Szűcs.

Debreceni Egyetem: POLLÁK 33/27, SÓLYOM 6, SIPOS 17/3, SZEKERES 9/3, Fábián 8. Csere: Csomor 8, Fülöp 3/3, Gáspár 4, Velkey 1, Berzi 3/3, Czermann 12/6. Edző: Tankó István.

DMSE: Soliman 6, Veszprémy 8/6, KOVÁCS G.  24, Csirpák 6,  UDUOISE 10. Csere: Szabó 4, Bakos, Nádasi 2, Herczku 4, Halász. Edző: Kovács István.

A mérkőzést megelőzően már jó hangulat volt a csarnokban, ugyanis a két debreceni csapat jól ismeri egymást és baráti légkörben melegíthettek. A mérkőzés első negyedében a „hazai” csapat azért  pontok formájában fejezte ki, hogy a barátság ellenére, mint minden mérkőzésre, most is nyerni jöttek. Sportszerű játékot láthattunk, ez a faultok számában és minőségében is érzékelhető volt. A második negyedben megpróbált felzárkózni Kovács Gábor és a 10 pontos, 14 lepattanós dupla-duplát elérő Daniel Uduoise vezette a DMSE együttese. A DEAC azonban nem engedte, hogy elvegyék a játék irányítását tőlük. Pollák Balázs kiváló százalékkal dobta a triplákat (9/11), de a csapat több tagja is jó formában játszott, Sólyom Bence remekül szervezte a DEAC játékát, 11 gólpasszt “kézbesített” társainak, Szekeres Ferenc pedig 12 lepattanót szedve egyetlen ponttal maradt el a dupla-duplától. Az egyéni teljesítményeken túl a csapatként is összehangoltan működött a DEAC, így 54-27-es állásnál mehettek félidőben pihenni a hazaiak. Fordulás után a harmadik negyedben remek teljesítménnyel tért vissza a pályára DMSE, csak egy ponttal kevesebbel zárva ezt a negyedet. A padról viszont második félidőben játékba szállt be Gáspár Mátyás, aki egy szépen felépített támadást fejezett be dinamikus zsákolással . Veszprémy Zoltán régi motorosként igyekezett irányítani a “vendég” csapatot, azonban az utolsó negyedben 26 dobó hazai csapattal szemben már az ő tapasztalata is kevés volt. Kiváló taktikai elemekkel spékelt látványos mérkőzést hozott a két debreceni csapat csatája, a papírformának megfelelően magabiztos DEAC-diadallal.

Tankó István: Remek mérkőzést vívtunk, próbáltunk felkészülni a Miskolc elleni következő találkozóra. Jobbulást kívánok a sérülteknek.

Kovács István: Gratulálok az ellenfél csapatának, sportszerű játék volt. Az ellenfél játékosa, Velkey Lőrinc tavaly még nálunk játszott, ezért ismerte minden figuránkat és nem tudtunk felkészülni új elemekkel.

Statisztika

Miskolci Egyetem – Nyíregyházi Egyetemi SE 98-76 (24-22, 28-15, 19-15, 27-24)
Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 50 néző. V.: Vaszi, Lónáth.

Miskolci Egyetem: KOZÁK M. 13, KOZÁK B. 20/9, SÁNDOR 15/12,  ASSZÚ 8, Ragályi 8/6. Csere: SZŐKE 12, Nyíri 7/3, Bíró 6, Taskó 4, Molnár 3/3, Orliczki 2. Edző: Béres Dávid.

Nyíregyházi Egyetem SE: Demeter 1, VIDA 23/15, Tisza 8, Verba 2, SKORCOV 15. Csere: MOKÁNSZKI 15, Szilasi 10/6, Bolden 2. Edző: Bus Iván.

A nyíregyházi csapat a csoportelső otthonába látogatott. Jól kezdték a mérkőzést a hazaiak 6-0-al, majd egyből jött is a válasz Vida Zoltántól (23/15 pont, 6 gólpassz). A Kozák testvérek – Bertalan (20/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Márton (13 pont, 7 gólpassz) mellé Sándor Bence (15/12, 3 gólpassz) is feliratkozott a jól dobó játékosok mellé a hazaiaknál. Látványos, színvonalas mérkőzést vívott egymással a két csapat, a veretlen csoportelső miskolciak a 2. negyed jó védekezésével gyakorlatilag szünetig eldöntve a mérkőzést érvényre juttatta a papírformát, de a szívósan küzdő, s helyenként kifejezetten ügyesen, jól játszó vendégek a már említett Vida mellett a 15 pontos, 12 lepattanós dupla-dupláig jutó Skorcov Gergő vezetésével jól tartották magukat.

Béres Dávid:Gratulálok a fiúknak az újabb győzelemhez! Mindenki lehetőséget kapott a csapatból, hogy bizonyítson. Sok sikert kívánok a nyíregyházi csapatnak!

Bus Iván: Gratulálok a Miskolcnak a győzelemhez! Egy jó mérkőzést tudtunk velük játszani.

Statisztika

Nyugati csoport, 11. forduló

Semmelweis Egyetem – Mosonmagyaróvár Széchenyi Egyetem 48-85 (12-21, 11-23, 14-20, 11-21)
Budapest, SOTE csarnok, zárt kapuk mögött. V.: Hervay, Simon.

SOTE:  TÓTH M.  9/3, SCHIRER 11/9, Kirják 6, Vámosi 5, Jankó 9/3. Csere: Molnár 2, Hajdú 6, Körmöczi, Kórodi. Edző: Weisz Miklós.

MOGAAC: Friedl 4, Garancz 2 VARGA 15/6, GOSZTOLA 28/6, HÁGEN 16/3. Csere: Jakab 2, SZABÓ M.  7/3, Gergácz, Vass 2, VEINGARTNER 7/3, Szilágyi 2. Edző: Laky Tibor.

A Mosonmagyaróvár kezdte jobban a mérkőzést, olyan tempót diktáltak a mérkőzés legelejétől, amit a SOTE nem tudott tartani. A hazaiak a nagy iramtól pontatlanul támadtak és a 3. percben már 0-8 állt az eredményjelzőn a vendégek javára. Egy időkérés után két gyors Semmelweis triplára (6-8) azonban egy 10-2-es rohanás volt a válasz, így a 8. percben már megvolt a 10 pontos különbség (8-18). A második negyedben sem lassított a címvédő, egy 9-0-ás futással kezdtek így a 14. percben már 20 pont fölött volt a különbség, ami a félidő végéig maradt is. A harmadik negyed elején feljavult a SOTE védekezése, amiből néhány könnyebb kosarat tudtak szerezni, de így sem igazán tudtak faragni a hátrányukból. A hazaiak nem bírták a Mosonmagyaróvár tempóját, ahogy fáradtak úgy nőtt folyamatosan a különbség. Bár nem a legerősebb összeállításával érkezett a vendégcsapat, de a két dupla-dupláig jutó játékosa, Gosztola Gábor (28 pont, 10 lepattanó, 6 labdaszerzés) és Hágen Tamás (16 pont, 10 lepattanó, 4 labdaszerzés), valamint Varga Tamás (15 pont) vezetésével fölényes győzelmet aratott. A SOTE csapatából egyedül Tom Schirer (11 pont) jutott kétszámjegyű pontig.

Weisz Miklós:
Lassan és ritmustalanul járattuk a labdát, olyan játékelemeket erőltettünk, ami nem az erősségünk. Ehhez párosult egy gyenge védekezés, így alakult ki a nagy különbség. Gratulálok az ellenfélnek!

Laky Tibor: Egyrészt örülök, hogy győzelemmel zártuk a mai napot, kicsit féltem a mai mérkőzéstől, abban a pozícióban vagyunk, ahol már nem szabad hibáznunk. Sikerült a fiúknak megoldani a mai mérkőzést. Mindenki pályára tudott lépni, többé kevésbé mindenki meg tudta mutatni, hogy mit tud, úgyhogy szép este volt.

Statisztika

SMAFC – Szombathelyi ESE 58-87 (13-25, 18-14, 12-21, 15-27)
Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 30 néző. V.: Kapusi, Hernicz.

SMAFC: BALOGH L. 21/3, Hencz 4,  WILCSINSZKI 19/6, Kertész 2, Barcza 4. Csere: Kemény 6, Janzsó 2, Fekete, Sztankovics, Erdős. Edző: Farkas Dávid.

Szombathelyi Egyetemi SE: SOÓS 13/9,  KISS M. 18, Vicze 7/3, SCHVEIGHOFFER 16/6, HABEL 15. Csere: Frisnyák 2, ÉRSEK 11/9, Novák 6, Gundinger 5/3, Monek 7/3. Edző: Kéri Péter.

Tartalékos összeállításban lépett pályára a hazai csapat, s ezt kihasználva az első negyedben 10 pont fölötti előnyt szerzett jó csapatmunkával a Szombathely. A második negyedben aztán felnőtt a feladathoz és jól tartotta magát Farkas Dávid együttese, annak ellenére is, hogy az amúgy is sérülések által tizedelt SMAFC elvesztette újabb kulcsemberét, Hencz Balázst is. A második félidőben már kiütközött a két csapat közti különbség, a jól játszó szombathelyiek lépésről-lépésre, fokozatosan  szakították le a soproni együttest. A hazaiaknál mindenkinek jutott játéklehetőség, az eddig kevesebbet játszó játékosok is “vastagabb” játékperceket kaptak. A záró szakaszban sebességet váltott a Szombathely, távoli dobásaik is hatékonyak voltak és könnyű kosarakat tudtak szerezni, emiatt a különbség először húsz, majd harminc pontosra nőtt, melyből már nem engedtek Kéri Péter fiai és megérdemelt győzelmet arattak a jövő heti TFSE elleni csoportrangadó előtt.

Farkas Dávid: A következő fontos feladatok előtt sajnos “be kellett áldozni” egy mérkőzést, mely a mai volt. Kulcsembereink nagy része pihent sőt, sajnos még egy sérülést is összeszedtünk. Két középiskolás játékosom kitett ma magáért, nekik külön gratulálok a teljesítményükhöz. Sok sikert kívánok a Szombathely csapatának!

Kéri Péter: Jól kezdtünk, aztán a második negyedben kicsit belealudtunk a meccsbe, itt főként a védekezésünk nem működött úgy, ahogy szerettük volna, ezeket a félidőben megbeszéltük, sikerült kijavítani és a második félidővel már elégedett vagyok. Gratulálok mindkét csapatnak.

Statisztika

PTE-PEAC – ELTE BEAC  90 – 84 (18-18, 22-23, 24-25, 26-18)
Pécs, 40 néző. V.: dr. Szalóki, Fleischmann.

PTE-PEAC: ZALAY 23, NAGY K. 30/15, SAMUELS 5, GRISZHÁBER 13, Gergely. Csere: Mogyorósi 6, Major 6/3, Lajos, NÉMETH 8, Vad, Huszka, Gémes. Edző: Moosz Milán.

ELTE BEAC : Tóth M. 33/3, Morauvszki 13/3, Szabó B. 5, Harsányi 20, Tímár 15/9. Csere: Jónás 4, Molnár A 8. Mb. edző: Tímár Gergely.

Nagy küzdelem és viszonylag mérsékelt színvonal jellemezte a mérkőzést. Egészen a 4. negyed közepéig megjósolhatatlannak tűnt a mérkőzés végkimenetele, úgy, hogy többnyire a vendégek vezettek néhány ponttal. A gyűrű közelében előnyben volt az ELTE, a hazaiaknak pedig saját pályán nem ment a távoli dobás. Mindkét csapat nyerhetett volna, talán a vendégek mérkőzés végi fáradtsága döntött a hazaiak javára, valamint a hazaiak második félidei védekezése, ami jelentősen feljavult.

Moosz Milán: Majdnem két negyeden keresztül kellő akarat nélkül, hihetetlen hibák garmadával játszottunk és ez még úgy is elfogadhatatlan, hogy egy héten belül ez a negyedik mérkőzésünk volt. Sajnos cserejátékosaink többsége nem volt képes felnőni a feladathoz. Végül is két kezdő játékosunk erősen javuló teljesítményének köszönhetjük a győzelmet.

Tímár Gergely: Sajnos a Covid és a sérülések miatt tartalékos csapattal és edző nélkül jöttünk. Ennek ellenére a mérkőzés végéig voltak nyerési esélyeink, a végjáték nem így sikerült, ebben a fáradtságnak is volt szerepe. Gratulálok ellenfelünknek, de legalább annyira saját csapatunknak is.

Statisztika

Veszprémi ESC – TFSE 40-126 (10-37, 10-30, 10-28, 10-33)
Veszprém, 50 néző. V.: Sebesi, Fülöp.

Veszprémi ESC: Rózsás 10/3, Rehák 5, Slavóczki 6, Piukovits 11/3, Lukenics 2. Csere: Szabó 6, Kátai, Kubik. Edző: Mérész Csaba.

TFSE: VÁCZI 14/12, Lepsik 4, LAMAN 42/21, HORVÁTH G. 16/6, KIRÁLY 19/3. Csere: VELKEY 29/27, Szlávik 4. Edző: Boros Zoltán.

Villámrajtot vett a TFSE (0-11), a Veszprém nehezen találta a játék ritmusát. A hazaiak zónáját könnyedén játszotta át a vendégcsapat, támadásban pedig úgy tűnt, a házigazdánál mindenki szabadulni szeretne a labdától, így az első negyed végére tetemes különbség alakult ki (10-37). A folytatásban is gyengén védekezett a VESC, a vendégek külső emberei pedig elkapták a fonalat, Velkey József és a már az előző fordulóban is remeklő Laman Richárd számolatlanul szórta a triplákat, a félidőben 20-67 állt a kijelzőn. A nagyszünetet követően a veszprémieknek is akadt egy-egy látványos, ügyes megoldásuk, ám ez nem volt elég arra, hogy tartsák a lépést a továbbra is nagy iramot diktáló ellenféllel (30-95). Az utolsó felvonásban sem változott a játék képe, a TFSE nagyszerűen dobott, összesen 23 (!) hárompontosa talált célba, így aztán rendkívül fölényes sikert aratott a gyenge napot kifogó VESC ellenében.

Mérész Csaba: A mai teljesítményünkről nehéz lenne mit mondanom. Nem voltunk partiban ellenfelünkkel semmilyen szinten.

Boros Zoltán: Jó iramú mérkőzést játszottunk, elég jól dobtunk kintről, ezt jelzi a huszonhárom bedobott hármasunk. A Veszprém is viszonylag felvette a harcot, sok sikert kívánok nekik.