Több nagy különbséggel végződő, igen egyoldalú mérkőzést játszottak a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban a férfiaknál a keleti csoportban. A legszorosabb összecsapást Nyíregyházán játszották, ahol úgy nyert 12 ponttal a BME-MAFC, hogy három negyed után még több, mint 20 egységnyi előnye volt. A nyugati csoportban azonban akadt bőven izgalom, két összecsapás is végig szoros, izgalmas és kiélezett csatát hozott. A SMAFC- ELTE-BEAC találkozón minimális különbségű, egyetlen pontos vendég, a PTE-PEAC – SzoESE meccsen viszont kétpontos hazai siker született.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfiak, 4. forduló

Keleti csoport:

Semmelweis Egyetem – Eszterházy SC 53-71 (15-16, 8-16, 15-27, 15-12)
Budapest, SOTE csarnok, 30 néző. V.: Nepp, Molnár.

Semmelweis Egyetem: Kórodi 6, Szőke 8/3, Kovács, Tabajdi 9, PAULOVITS 26/15. Csere: Tóth, CSIPÁN L. 4, Csipán K. Edző: Weisz Miklós.

Eszterházy SC: Botka 7/3, GILSZKI 17/6, Lengyel, RÉKASI 17/3, Bolla 3/3. Csere: POMÁZI 13/9, BAJUSZ 14, Kátai, Hőgerl, Kocsis, Kovács. Edző: Klepej Roland.

A hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, az első 5 percben jól támadták a gyűrűt és Paulovits Barnabás révén kintről is betaláltak, amire egri részről mindössze egy hárompontos érkezett válaszként Bolla Norbert révén (9-3). Vendég időkérés után azonban magára talált az Eszterházy SC, és egy 8-0-s rohammal átvették az irányítást, valamint a vezetést, és a negyed végéig meg is tartották az előnyt (15-16). A második negyedben még feljebb kapcsolt az egri csapat és egy 5 perces hazai kosárcsend után már 10 ponttal jártak előrébb  ellenfelüknél (15-25). A hazai időkérés után látszólag magára talált a SOTE, de ez csak arra volt elég, hogy tartani tudja a különbséget (23-32). A második félidőt ismét a hazaiak kezdték jobban, Paulovits gyors 5 pontjának köszönhetően 4 pontra visszajöttek, de erre előbb Pomázi Patrik majd Botka Botond is egy-egy hárompontossal válaszolt. A negyed második felében megállt a SOTE, amin az időkérés sem segített, ebben a szakaszban 21 pontosra növelte előnyét a vendég gárda (38-59). A harmadik negyed végi szünet jót tett a hazaiaknak, egy 8-0-ás futással ismét látótávolságon belülre kerültek, de ezután 3 percig egyik csapat sem talált be. Az utolsó 3 percet ismét megnyomta az Eger és visszaállította a legnagyobb különbséget, ami csak egy Paulovits triplának köszönhetően nem lett a végeredmény (53-71). A vendéglátóknál Paulovits (26 pont) lett a mezőny legeredményesebbje, rajta kívül a csereként beszálló Csipán László védekezése és lepattanózása emelhető ki. Vendégoldalról Rékasi Bojta (17 pont., 21 lepattanó, 8 szerzett labda, 3 blokk.) erős dupla-duplája és Bajusz Ábel (14 pont, 5 szerzett labda) teljesítménye volt kiváló, de Gilszki Erik (17 pont) és Pomázi Patrik (13/9) is bőven túllépte a 10 pontos határt.

Weisz Miklós: A mérkőzés képe alapján nem nekünk kellett volna több faulttal zárnunk, főleg nem ilyen arányban. A vereség oka ennek ellenére a fegyelmezetlen és egyénieskedő támadójátékban és a sok eladott labdában keresendő.

Klepej Roland: Görcsösen kezdtünk, főleg támadásban nem találtuk helyünket. Az időkérés után sebességet váltottunk, a védekezésünk agresszívabb lett, ebből jöttek a könnyebb kosarak. Úgy gondolom, hogy a második negyedben rá tudtunk pakolni még sebességben és a kinti dobóhelyzeteinket is kosarakra tudtuk fordítani. A második félidőben úgy gondolom a védekezésváltásunk működött, és el tudtunk lépni a Semmelweis csapatától. Bízom benne, hogy tudjuk majd ezt a formát, ezt az agresszivitást védekezésben a későbbiekben is átvinni.

Statisztika

DEAC – AKE-Milton Friedmann Egyetem 135-36 (29-4, 38-7, 26-13, 42-12)
Debrecen, DE Klinikai Campus, 10 néző. V.: Kisházi., Rácz.

DEAC: Varga S. 7/3, Bankó 13/9, Sólyom 2, Varga B. 2, Hibján 26/12. Csere: Ságodi 5/3, Sipos 31/15, Czermann 18/6, Bata 21/8. Edző: Nagy Lajos.

AKE-Milton Friedmann Egyetem: Laszák 15/3, Priszler 4, Hutvágner 12, Pesti 3/3, Tarsoly 2. Edző: Pálfi Jenő.

Az egyetemi bajnokság 4. fordulójában a rövid paddal felálló újoncot fogadták a címvédő hajdúságiak, akik nyilván javítani akartak az Eszterházy csapatától elszenvedett váratlan hazai vereség után. A találkozó első tíz percében erődemonstrációt tartottak a házigazdák, akik a végül 18 pontos, 10 lepattanós dupla-dupláig jutó Czermann Patrik és a dupla-duplánál alább szintén nem adó Bata Olivér (21 pont, 10 gólpassz) vezetésével már húsz feletti fórral álltak a negyed végére (29-4). A folytatásban sem termett sokkal több babér a Milton Friedmann számára, a DEAC pedig még egy lapáttal rátett az eddigiekre, így Bankó Zoltán, valamint a szintén dupla-duplával (31 pont, 12 lepattanó) záró  Sipos Timót villanásaival fűszerezett rohamuk eredményeként töretlenül távolodtak és a nagyszünetre mondhatni eldöntötték az ütközetet (67-11). A fordulás után még elsősorban Hutvágner Dániel kosaraival próbáltak kozmetikáztni vereségük mértékén a vendégek, a Debrecen azonban nem engedte túl közel magához riválisát, és a záró etapban negyvenkét pontig jutva, kimagasló egyéni teljesítmények mellett remek csapatmunkával kis híján száz pontos győzelemmel nyugtázták a fordulót (135-36).

Nagy Lajos: Örülök neki, hogy jó hangulatú mérkőzést sikerült játszani, a Milton csapatának pedig további sok sikert.

Pálfi Jenő: Gratulálok a DEAC-nak!

Statisztika

Miskolci Egyetem – SZTE-Szegedi RSC 129-76 (40-20, 28-13, 29-18, 32-25)
Miskolc, Egyetemi Körcsarnok 45 néző. V.: dr. Nagy, Vaszi.

Miskolci Egyetem: Tóth B. 2, SÁNDOR 19/15, KOZÁK B. 25/6, GERŐCS 23/3, RAGÁLYI 16/6. Csere: SZŐKE 20, Molnár 9/3, Velkey 7/3, Tóth 5/3, Gadus 3, Orliczki. Edző: Béres Dávid.

SZTE-Szegedi RSC: Ónodi 16/3, RATKAI 15/9, KAMENIK 12/3, Kovács 8, Tráser 2. Csere: BARCSIK 12/6, Sajgó 11, Tatár. Edző: Gaál Gergő.

A Miskolci Egyetem csapata a szezon során most először játszott hazai pályán. A mérkőzés első percétől kezdve a hazaiak diktálták a tempót főként Sándor Bence (19/15 pont, 8 szerzett labda) tripláinak köszönhetően. A szegedi fiatalok ezt nem hagyták szó nélkül, Ratkai Szabolcs (15/9 pont, 4 lepattanó) szintén kintről válaszolt. A második negyedben a hazai csapat agresszív védekezésének és labdaszerzéseiknek köszönhetően könnyű kosarakra tudott szert tenni. Hazai részről a dupla duplát elérő játékosok Gerőcs Bálint (23/3 pont 10 lepattanó 32 VAL) és Kozák Bertalan (25/6 pont 13 lepattanó 4 assziszt 40 VAL) pontszerzés tekintetében a hátukon vitték a csapatot, melléjük még Szőke Gábor (20 pont 9 lepattanó) csatlakozott. Vendég részről a sokat vállaló Ónodi Tamás (16/3 pont 4 lepattanó), valamint a szintén dupla-duplát elérő Kamenik Bálint (12/3 pont 10 lepattanó 8 assziszt 24 VAL) próbálták tartani a lelket csapattársaikban. A második félidő elején a szimpatikusan küzdő vendégek több hibára kényszerítették a kék-fehéreket, így a harmadik negyed szorosabb eredményt hozott. Az utolsó negyedben a kialakult különbség miatt formálissá vált, mindkét csapat már a látványra és a támadásokra fektette a hangsúlyt. A mérkőzés vége a papírforma szerint alakult, a miskolci legények megszerezték első hazai győzelmüket.

Béres Dávid: Ellenfelünket nem vettük félvállról, az első perctől fogva úgy küzdöttünk, ahogy kell. Gratulálok a fiúknak az első hazai győzelmünkhöz! Ellenfelünknek további sok sikert kívánok!

Gaál Gergő: Jól tudtuk, hogy erős csapathoz utazunk. A fiúk hozzáállásával nem volt probléma, mindenki hozta a tőle elvárhatót. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez!

Statisztika

TFSE – Debreceni Medikus Sportegyesület 94-66 (16-13, 20-20, 30-15, 28-18)
Budapest, dr. Koltai Jenő Sportközpont 25 néző V.: Sentényi, Lázár.

TFSE: POZSIK 23/6, CSOMÓS 18/12, RÁTKAI 7, Nagy 6, Szlávik 4. Csere: DÓCS 30/6, Velkey 3/3, Woditsch 3/3, Csányi, Fábián. Edző: Boros Zoltán.

Debreceni Medikus Sportegyesület: CSOMOR 23/6, ZOVÁNYI 19/12, Szirbucz 6, Nádasi 4, Valner 4. Csere: Bajzát 2, Zaghlol 2, Taghiyev 6/6. Edző: Kovács István.

Jól kezdtek a Debreceni Medikusok, a kapitány Csomor Péter távoli dobásaival és sok mozgásos támadójátékukkal megzavarták a TFSE-t. A hazaiak kezdetben nem találták ritmusukat egészen a negyed végéig. A második negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egy-egy jobb védekezéssel és gyors indítással tudta megszerezni a vezetést 3 ponttal a hazai csapat. A második félidő elején elkezdtek beesni a hazai triplák, aminek köszönhetően 8-10 pontos előnyre sikerült szert tenniük. A negyedik negyedben az “izmos” dupla-duplát +felmutató” Dócs Benedek (30 pont, 18 lepattanó) és Pozsik Zsombor eredményes játékának, valamint Csomós Kristóf tripláinak köszönhetően nagyobb aranyú lett a TFSE sikere.

Boros Zoltán: Meglepett minket a Debreceni Medikusok pozíció nélküli játéka, amire nem nagyon találtunk az első félidőben ellenszert, sok hárompontost kaptunk, több támadó lepattanót is leszedtek az orrunk elől. Ezeket a védekezési hibákat sikerült csökkenteni a második félidőre, aminek köszönhetően a támadó játékunk ritmusát is megtaláltuk. Gratulálok és további sok sikert kívánok a Debreceni Medikusoknak.

Kovács István:  Szeretnék elnézést kérni a csapatomtól, nagyon nagy hibát követtem el és ez valószínűleg döntőben befolyásolta a mérkőzést. Gratulálok az ellenfélnek, egy jó meccset játszottunk, akik ma játszottak azokra büszke vagyok.

Statisztika

Nyíregyházi Egyetemi SE – BME-MAFC 60-72 (13-25, 16-20, 8-15, 23-12)
Nyíregyháza, Nyíregyházi Egyetem Sportcsarnok, 30 néző. V.: Sallai, Nyíri.

Nyíregyházi Egyetemi SE: VASKÓ 18/12, VERBA 16/12, BÍRÓ 11/3, Kabongo 6/3, Nagy 6. Csere: Demeter 3, Vámos. Edző: Vida Zoltán.

BME-MAFC: Pollák 8/6, Vantal 7/6, Láng-Miticky 6, PÁSZTOR 4, HORVÁTH M. 8. Csere: Vargovics 8, TÓTH K. 9, Rozs 8, BARTHA ZS. 6, Géczi 8. Edző: Weisz-Tiba Klára.

Pörgős, jó iramú mérkőzést láthatott a közönség, amelynek során az első 3 negyedben egyértelműen a csapatként rendkívül egységes vendégek uralták a játékot. A “műszaki alakulat” tagjai közül heten is szereztek legalább 7 pontot, a BME-MAFC a 3. negyed végére 20 pont fölötti előnyt épített magának.  A hazai csapat játéka a mérkőzés végére állt össze. Ekkor már kevesebb volt eladott labda, hatékonyabb lett – elsősorban a 11-11 pontos és lepattanós dupla-dupláig jutó Bíró Benedek jóvoltából – a palánk alatti játék nyíregyházi részről, míg a vendégeknél kicsit alábbhagyott a koncentráció, így alakult ki az utolsó negyedben a hazai fölény. Ez azonban az eredmény megfordításához nem volt elég, csak a vereség “kozmetikázásához” a nyíregyháziaktól, így a vendégek biztosan nyerték a mérkőzést.

Vida Zoltán: Elsősorban szeretnék gratulálni a BME-MAFC együttesének és csapatomnak is, hiszen húsz pontos hátrányból is képesek voltak küzdeni és a végére egy szorosabb mérkőzést produkálni egy veretlen csapat ellen. Próbálunk tovább dolgozni és remélem, hogy meccsről meccsre egyre többen és szorosabb eredményekkel tudunk megjelenni a mérkőzéseken.

Weisz-Tiba Klára: Az első három negyedben nagyon szépen és kiegyensúlyozottan játszottunk, aztán az utolsó negyedben nagyon fegyelmezetlenné vált a csapat, támadásban és védekezésben is. Kár ezért a negyedért, mert szép eredmény lehetett volna. A lényeg megvan, hiszen így is nyertünk. Köszönjük a Nyíregyházának a játékot.

Statisztika

Nyugati csoport:

SMAFC – ELTE BEAC 81-82 (14-18, 25-23, 17-16, 25-25)
Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 70 néző. V.: Hernicz, Rokob.

SMAFC: Török 4, KALINCSÁK 19/6, HEISZENBERGER 13/3, HENCZ 25, Szívós 6. Csere: Fekete 4/3, VINICZAY 8, Veöreös 2. Edző: Márkus Tamás.

ELTE-BEAC: Sipos 8/6, Turi, BORSOS 13/6, Papp, ORCZI 8. Csere: MAGDA 27/21, NAGY J. 17/15, Keresztúri 5, Molnár 4, Méhész 2, Bodnár, Ipacs. Edző: Csányi Zoltán.

Mindkét csapat sok hibával kezdte a találkozót, így fej-fej mellett haladtak az első negyedben. A második etapot az ELTE együttese kezdte jobban, amely  elsősorban Magda Dávid és Nagy Joel távoli találataival gyorsan 10 pontos előnyre tett szert. A hazai gárda azonban nem hagyta magát a félidő végre 2 pontra zárkóztak föl a soproniak. A 3. negyed közepén ismét 10 pontos vendég vezetést mutatott az eredményjelző, de a soproniak a 25 pontos, 15 lepattanós dupla-duplával “jelentkező” Hencz Balázs vezérletével ismét ledolgozták hátrányukat. Az utolsó etapban végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, nagy izgalmakat hozott az utolsó pár perc, azonban a vendégek voltak higgadtabbak és rutinosabbak így ők nyerték a párharcot.

Márkus Tamás: Először is gratulálok mindkét csapatnak, nagyon jó mérkőzés kerekedett a végére. A fiaimat nagyon sajnálom, hiszen egy egylabdás mérkőzést buktunk el hazai pályán, de a játékunkon határozottan érződik a javulás és biztos vagyok benne, hogy a következő mérkőzések egyikén felénk billen a mérleg nyelve.

Csányi Zoltán: Alakuló csapatunktól most épp ennyire telt, kb. harmincnyolc évet öregedtem, de azért a szívük a helyén volt a srácoknak, úgyhogy gratulálok nekik és természetesen a Sopron csapatának is.

Statisztika

Közgáz SC és DSK – Veszprémi ESC 119-66 (24-12, 22-25, 39-15, 14-14)
Budapest, Kinizsi u., 20 néző. V.: Hervay, Czupi.

Közgáz SC és DSK: CSÍK 10, DORMÁN 12, GYÜRK 18, ÚR 14, Sólyom 6. Csere: Papp D. 6/3, MEZŐDI 12, JENEI 16, BÉRES 12/6, Csikós 14. Edző: Vladár Csaba.

cof

Veszprémi ESC: STEWART 18/6, BIRKÁS 19/9, VÉGH 23, Halász, Scheff 2. Csere: Szabó B. 2, Fekete B. 2, Csernák. Edző: Kerekes Gábor.

A végig zónázó vendég veszprémiek az Edmond Stewart-Birkás András-Végh Mátyás trió révén az első félidőben bátran, ügyesen játszva jól tartották magukat a támadásban időnként egyénieskedő, védekezésben pedig helyenként figyelmetlen Közgázzal szemben. A második félidőre egyrészt egy egészen más felfogásban játszó, lendületes, agresszív hazai csapat ment föl a pályára, amelyben több a kispadról beszálló játékos is ügyes, eredményes játékkal vétette magát észre. Veszprémi oldalon “rövidebb” volt a cserepad, úgy a mennyiség, mint a minőség tekintetében. A vendégek kulcsjátékosai elfáradtak, a Közgáz szünet után helyenként látványos örömjátékot mutatott be szellemes, ügyes támadásokat vezetve, gyakran ziccerig kijátszva akcióikat a zóna ellen. Úr Mátyás (14 pont, 16 lepattanó) és Meződi Patrik (12 pont, 13 lepattanó) dupla-duplával járult hozzá a Közgáz végül fölényes győzelméhez.

Vladár Csaba: Kellett egy félidő, hogy ráérezzünk a gyorsan és ügyesen játszó Veszprém zónájának ellenszerére. Az első félidőben nagy volt az iram, de sokat hibáztunk, szünet után viszont már összeállt a védekezés és szép támadásokat vezettünk. Gratulálok mind a két csapatnak, és további sok sikert Veszprémnek.

Kerekes Gábor: A legnagyobb problémánk a szűk rotáció volt, különböző okokból voltak játékosaink, akik nem tudtak eljönni. Ezzel együtt elismerés illeti a csapatot, mert amíg bírtuk erővel, egyenrangú ellenfele voltunk a Közgáznak. Szünet után érvényre jutott, hogy ellenfelünknek jóval hosszabb a kispadja, elfáradtunk, így biztos hazai siker született. Gratulálok a Közgáznak a győzelemhez, és további sok sikert kívánok nekik!

Statisztika

PTE-PEAC – SZOESE 82-80 (22-26, 23-13, 16-21, 21-20)
Pécs, Ifjúság út 6., 50 néző. V.: dr. Danka, Horváth.

PTE PEAC: BOR 24, NAGY K. 16/6, Jolsvai 5/3, Mezei 10, GYŐR 17/3. Csere: Habling 2, Kaszai 2, Németh Z. 4, Halkovics, Wilcsinszky 2. Edző: Kmézics Zorán.

SzoESE: KISS 19/6, Várkony 9, GERÖLY 23/9, Nárai 8, TAKÁCS 21/3. Csere: Németh, Frisnyák. Edző: Kéri Péter.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés és ezt a csapatok az első félidőben végig tartották is. Az első negyedben inkább a hét emberrel érkező vendégek domináltak, főként Geröly Márton kinti, illetve Takács Zsolt közeli kosaraival. A pécsiek ekkor inkább csak tapadni próbáltak, elsősorban Bor Sándor és Mezei Máté révén. A negyedet Takács duplája zárta egy hazai védelmi hibát kihasználva. A továbbra is nagy iramban zajló találkozón a második negyedben billentette először saját maga javára hazai csapat Mezei gól jó plusz egyével. Ebben a játékrészben melegedett bele Győr Bálint is a játékba, aki nemcsak a palánk alatti pozíciós játékban, hanem a hárompontos köríven túlról is eredményes volt. Itt is ott is akadt bőven hiba a támadásokban a nagy iramnak köszönhetően, a félidőben 6 ponttal már a Pécs állt jobban. A harmadik negyedtől kicsit szigorítottak a csapatok a védekezésen, de egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Még akkor sem dőlt el a találkozó, amikor a vendégeknél Geröly a 36. percben kipontozódott. A negyedik negyedben aztán Bor ponterős játékával és a több extra hazai megmozdulással kialakult egy 9 pontos hazai előny. Nem tört meg a szívósan küzdő SzoESE,  a vendégek egy triplával és három büntetővel ismét szorossá tették a meccset. A végjátékban aztán Nagy Kevin egyik büntetőjét értékesítve azért a hazaiak, ha nehezen is de behúzták ezt a remek, igazi rangadót.

Kmézics Zorán: Nekünk sok furcsa döntésünk volt, ma nem voltunk itt fejben. Amit eddigi meccseinken produkáltunk azt ma nem láttam. Ennél sokkal több kell, elsősorban mentálisan kell itt lenni a mérkőzésen. A kosárlabda egy sakk játék, észre kell venni az ellenfél gyengéit és ezeket ki kell használni. Ma nagyon furcsán játszottunk, nagyon sok energiát fektettünk be, de ebből kevés jó játék jött ki. A végén szerencsésen nyertünk. Kilenc pont plusznál csináltunk pár hülyeséget, ez ránk hozta az ellenfelet, de aztán csak sikerült. Gratulálok az ellenfélnek és természetesen a saját csapatomnak!

Kéri Péter: Tartalékos csapattal tudtunk sajnos eljönni. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy egy jó mérkőzést játszottunk. Végjátékban a szerencsésebb csapat tudott győzni. Megvolt többször az esélyünk, hogy egyenlítsünk vagy átvegyük a vezetést. Sajnos ez nem sikerült. Gratulálok a pécsieknek a győzelemhez!

Statisztika

Mosonmagyaróvár UNI-Győr – Ludovika SE 104-49 (29-12, 30-9, 30-14, 15-14)
Mosonmagyaróvár, Bauer Rudolf Egyetemi Sportcsarnok, 30 néző. V.: Földesi, Erős.

Mosonmagyaróvár UNI-Győr: Dani 2, BAKON 21/12, GARANCZ 10/3,  Kámán K. 6, HÁGEN 18. Csere: SÓLYOM 15, Tóth-Erdei 3/3, VARGA Z. 9, Mester 3/3, Piukovits 9, GOSZTOLA 8, Éder. Edző: Laky Tibor

Ludovika SE: Varga M. 6, RENKECZ 15,  Sándor 11/3 , Póczos 3/3, Nagy M. 10. Csere: Farkas S. 2, Tóth M, Beck 2, Darvas, Barta. Edző: Mészáros István.

A vendégcsapat első mérkőzését vívta az idei sorozatban, míg az előző kiírásban ezüstérmet szerző hazaiak számra ez már a harmadik ilyen feladat volt idén.  A  különbség, hogy melyik csapat van inkább játékban a találkozó elejétől fogva látszott, azonban helyenként nagyon harcos és küzdelmes mérkőzést láthatott a publikum. A vendéglátók végig kézben tartva a mérkőzést magabiztos győzelmet arattak egy nagyon hosszú bajnokságnak az elején. Mindkét gárdának van még mit csiszolgatnia a későbbiekre, ezen a találkozón az látszott, hogy a Széchenyi Egyetem csapata előrébb tart ebben az építkezésben.

Laky Tibor: Az volt a kérés, hogy a társaság az egész mérkőzés során koncentráljon. Ez kisebb hiányokkal sikerült is. az utolsó negyedre már nem jutott annyi fókusz. Örülök, hogy mindenkinek jutott megfelelő lehetőség, ami sokat segített a csapat építése szempontjából a bajnokság nehezebb feladatai előtt.

Mészáros István: Nem a legideálisabb helyen kezdtük el a szezont, azonban próbáltunk mindent megtenni és ellenfelei lenni a hazaiaknak. Ez hellyel-közzel sikerült, ebből a negyedik negyedben már látszódott valami, de a két csapat közötti különbség pontokban is megmutatkozott. Gratulálok az ellenfélnek és a saját csapatomnak is.