Két mérkőzés alakult izgalmasan a héten a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban a férfiaknál. A keleti csoportban minden találkozón a papírforma érvényesült. A nyugatiban a Kinizsi utcai “házi rangadón” a hajrában fordítva győzte le a “vendég” Közgáz az Óbudát, a címvédő TF pedig izgalmas végjátékban az előző évi döntő MVP-je, Polgárdy Ádám büntetőivel kerekedett a SzoESE fölé.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfiak,   6. forduló

Keleti csoport:

Semmelweis Egyetem – BME-MAFC 61-82 (9-26, 15-19, 20-30, 17-7)

Budapest, SOTE csarnok, 20 néző. V.: Sentényi, Szőts.

Semmelweis Egyetem: Szőke 9/3, Schirer 4/3, Jankó 10, Paulovits 8, Hajdú 5. Csere: KINTSCHER 12, Tóth 8, Kórodi 3, Székely, Csipán 2. Edző: Weisz Miklós.

BME-MAFC: Vargovics 9/3, Láng-Miticzky 8/6, Schaul 5/3, Pásztor 4, ROZS 14. Csere: Pollák 9/3, Horváth 4, Bartha 3, Szőcs 6, Vantal 9/6, Szántó 7, Rados 4. Edző: Weisz-Tiba Klára.

A mérkőzés érdekessége, hogy a két kispadon férj és feleség meccselt egymás ellen. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, a nagy tempó miatt sok hiba csúszott mindkét oldalon a játékba. A BME volt pontosabb és 5-0-ra elhúzott. Utána két perc kosárcsend következett, aztán újra a vendégek találtak be. Az első hazai pontokra egészen az 5. percig kellett várni. A BME tudta pontosabbá tenni a játékát a nagy iram mellett, a vendégek tetemes előny szedtek össze a negyed végére (9-26). A második negyedet a SOTE kezdte jobban 4 perc alatt 10 pontra csökkentette a hátrányát, de a vendégek egy időkérés után újra magukra találtak és a félidőre húsz fölé növelték a különbséget (24-45). Szünet után próbált ritmust váltani a medikus csapat, de az csak arra volt elég, hogy tartani tudták a lépést a műegyetemistákkal. A szakasz második felére fáradni kezdtek a vendéglátók és több hiba csúszott a játékukba, rendre eladták a labdát a támadásaikból, így a negyed végére 30 pont fölé nőtt a hátrányuk (44-75). Az utolsó etapban tovább nőtt a különbség, ami majdnem elérte a 40 pontot, a 4. perctől azonban már csak a SOTE játékosai tudtak pontot szerezni, és egy 15-0-s futással zárták a mérkőzést, de a vendégek sikere egy percig sem forgott veszélyben. Mivel a vendégcsapat szépen elosztotta a pontokat, így csak Rozs Máté jutott 10 egység fölé (14 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda), viszont Vargovics Balázs, Vantal András és Pollák Árpád is csak egyetlen ponttal maradt el a tíztől. A hazaiaktól Cedrik Kinscher (12 pont) és Jankó Árpád (10 pont) tudott eljutni kétszámjegyű ponttermésig, rajtuk kívül még Tóth Máté 8-8 pontja és lepattanója említhető meg.

Weisz Miklós: Rosszul kezdtük a meccset, és utána végig csak futottunk az eredmény után. Nem tudtuk megvalósítani azokat a dolgokat, amiket a feldobás előtt megbeszéltünk. Gratulálok a BME-MAFC-nak!

Weisz-Tiba Klára: Szinte végig rá tudtuk erőltetni az akaratunkat a lelkesen játszó ellenfelünkre. Talán végre elkezdjük játszani azt a játékot, amiben jók vagyunk. Sok sikert kívánok a SOTE-nak a továbbiakban!

Statisztika

Debreceni Medikus Sportegyesület – ELTE BEAC 71-100 (11-25, 17-30, 29-21, 14-24)

Debrecen, Debreceni Egyetem Klinikai Campus Játékcsarnok, 10 néző. V.: Fülöp, Szűcs.

Debreceni Medikus Sportegyesület: Nádasi 5/3, Somi 16/9, CSOMOR 14/6, CSIRPÁK 21/9, Bilal 8. Csere: Soliman 4, Bakos, Ahmad 3/3, Halász. Edző: Kovács István.

ELTE BEAC: Jónás 6/3, Tímár 5, Szabó, MORAUVSZKI 27/6, ANTAL 10. Csere: Szász 6, Sipos 6, ORCZI 15/3, Saracco 2, NTUMAZAH 13/3, Kosztricz 10. Edző: Csányi Zoltán.

A vendégcsapat nagy iramban kezdte a mérkőzést, amellyel alaposan meglepték a hazaiakat.  a medikusok nem találták a játék ritmusát, és hamar kétszámjegyű hátrányba kerültek. Mind sebességben, mind akaratban előrébb tartottak az ELTE játékosai, így abszolút nem volt túlzó a 27 pontos félidei vendég vezetés. A harmadik negyedben kicsit megrázták magukat a hazaiak, nyolc ponttal nyerték is a játékrészt, azonban továbbra sem tudtak mit kezdeni a fővárosi fizikalitással, és a mérkőzés végére visszaállt a majd’ 30 pontos különbség. Szembetűnő volt, hogy a lepattanók esetében a vendégek 28-cal többet kaparintottak meg, valamint 15-tel több gólpasszt osztottak ki. A vendégeknél több kiváló teljesítmény is volt, ketten értek el dupla-duplát, külön ki kell emelni Morauvszki Gergely  teljesítményét, aki 27 ponttal, 10 lepattanóval, 4 blokkal a pálya mindkét oldalán tarthatatlan volt, és Antal Ármin (10 pont, 12 lepattanó) is dupla-dupláig jutott. . A hazaiaknál Csirpák Patrik és Csomor Péter sokoldalú játéka érdemel dicséretet.

Kovács István: Két szimpatikusan játszó csapat volt a pályán, de csak az egyik játszott jól. Szenvedtünk, de talán ez kell ahhoz, hogy fejlődjünk. Köszönöm a játékosaimnak, hogy így küzdöttek, és gratulálok az ellenfélnek.

Csányi Zoltán: Hosszú utazás után sikerült nyerni. A kulcs a sebességkülönbség volt. Gratulálok a fiúknak, de azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy sok hiba csúszott be a játékunkba. Sok sikert a szimpatikus hazaiaknak.

Statisztika

DEAC – Eszterházy SC 111-40 (38-13, 18-13, 35-8, 20-6)

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 25 néző. V.: Nyíri, Bács.

DEAC: Kenéz 3/3 Balázsi 2, Neuwirth 5/3, Gáspár 5/3, CZERMANN 15. Csere: POLLÁK 7/3, Velkey 6/6, Sipos 8/6, VARGA S. 27/3, Sólyom 1, KISS K. 19/9, TURÁN 13/3. Edző: Nagy Lajos.

Eszterházy SC:  Holecz 4, PomázI 8/6, Kátai 2, Kerekes 2, BAJUSZ 17. Csere: Hőgerl B. H. 2, Lénárt, Monos 2, Kovács, Hőgerl B. Edző: Klepej Roland.

A találkozó elején gyors akciókkal előnyt kovácsoltak maguknak a debreceniek, akik a pazar zsákolások tarkította etap végén már több, mint húsz egységnyi fórral álltak (38-13). A folytatásban kevesebb találat esett a házigazdák részéről, és Bajusz Ábel vezetésével próbáltak felzárkózni a vendégek, de Czermann Patrik, és a végül kis híján tripla-dupláig jutó Varga Sándor (27 pont, 14 lepattanó, 8 szerzett labda) kosaraival a szünetre így is már 30 pontos hazai vezetés állt az eredményjelzőn (56-26). A fordulás után még magasabb fokozatba kapcsoltak a hazaiak, a DEAC Varga töretlen eredményességével, valamint Turán Simon és Czermann akcióival ledolgozhatatlan előnyre tett szert, a periódus során gyűjtött nyolc pont pedig csak kisebb kozmetikázásra volt elég az egriek számára (91-34). A negyedik szakaszra már eldőltek az érdemi kérdések, az Eszterházy próbálta megnehezíteni a hajdúságiak dolgát, ám a végjátékban Kiss Kolos és Varga találataival a 100 pontos álomhatárt is átlépve zsebelték be újabb győzelmüket a debreceni egyetemisták (111-40).

Nagy Lajos: Köszönjük a szurkolást, remek alaphangot adtak a mérkőzéshez. Távolról most nem voltunk annyira pontosak, de összességében jó sebességgel kosárlabdáztunk. Az Egernek pedig sok sikert kívánunk a bajnokságban.

Klepej Roland: Tudtuk, hogy nem mi vagyunk ezen a mérkőzésen az esélyesebb csapat, de szerettük volna felvenni a versenyt az A csoportos játékosokkal felálló ellenféllel szemben. Sajnos a két csapat közti különbség mind sebességben, mind játék tudásban hamar kijött, és hamar eldőlt a találkozó. Gratulálok az ellenfél csapatának, és további sok sikert nekik a bajnokságban!

Statisztika

Miskolci Egyetem – Nyíregyházi Egyetemi SE 107-62 (28-21, 28-10, 25-14, 26-17)

Miskolc, Egyetemi Körcsarnok 100 néző. V.: Vaszi, Siska-Sándor.

Miskolci Egyetem: ORLICZKI 12, KOZÁK B. 11/9, Csák 5/3. Sándor 8,  GERŐCS 15. Csere: SZŐKE 14, MOLNÁR 12/6, dr. Galló 7, Nyíri 7/3, Ragályi 6, Gadus 6, Kozák M. 4. Edző: Béres Dávid.

Nyíregyházi Egyetemi SE: DEMETER 19/12,  Vaskó 12/6, Bíró 4, Nagy L., MOKÁNSZKI 15. Csere: Szilasi 12/3. Edző: Vida Zoltán.

A mérkőzés elején rögtön magához ragadta a kezdeményezést a Miskolci Egyetem csapata. Gerőcs Bálint (15 pont, 7 lepattanó, 3 blokk) és Szőke Gábor (14 pont, 4 lepattanó, 1 gólpassz) jóvoltából nagyon hamar jelentős előnyre tett szert a hazai gárda. A lelkes vendég alakulat részéről Demeter Ádám (19/12 pont, 4 lepattanó, 2 kiharcolt fault) próbálta ébresztgetni társait, Mokánszki Milán (15 pont, 6 lepattanó, 5 kiharcolt fault) válaszolt hívó szavára. Hazai részről a jegyzőasztalnál folyamatosan érkeztek a cserék, akik közül a fiatal Molnár Levente (12/6 pont, 3 lepattanó) hasznosan és eredményesen szállt be a mérkőzésbe, s neki is köszönhetően szünetben 25 ponttal vezetett a Miskolc. A vendég részről az utolsó etapban a tapasztalt, minden „hájjal megkent” Vaskó György (12/6 pont, 5 gólpassz) kozmetikázta a végeredményt. A Miskolc csapata megőrizte hazai veretlenségét.

Béres Dávid: Először is gratulálok a Nyíregyházai Egyetem csapatának a jó és sportszerű mérkőzéshez! A kulcsjátékosok a mai mérkőzésen kevesebb szerephez jutottak, ezáltal jó lehetőség nyílt azoknak, akik eddig kevesebbet játszottak, hogy bizonyíthassanak. Éltek is ezzel a lehetőséggel. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez!

Vida Zoltán: Gratulálok a Miskolci Egyetem csapatának a győzelemhez! Kevesebben voltunk, de mindent megtettünk, hogy egy jó mérkőzést játszhassunk. Sok sikert a továbbiakban!

Statisztika

Nyugati csoport:

SMAFC – Ludovika Sportegyesület 84-65 (20-4, 32-16, 14-21, 18-24)

Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 30 néző. V.: Hernicz, Rokob.

SMAFC: Tóth 4/3, Heiszenberger 7/3, BŐHM 21/9, HENCZ 16/6 RÉTI 12. Csere: Janzsó 8, Kemény 5/3, Fekete 6/3, Török 4, Nagy 1, Sztankovics. Edző: Pongrácz Levente.

Ludovika Sportegyesület: SÁNDOR 18, Polgár 6, Szatmári 9/3, Kézdi 6, Dér-Szabó 6. Csere: Szénásy 9/3, Darvas 8, Tóth 3, Gémesi. Edző: Mészáros István.

Langyosan kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat pontatlan volt a befejezéseknél, majd sokkal pontosabbá vált, hamar nagy előnyre tett szert a hazai alakulat. A 3. negyed közepéig a SMAFC – amelyből Réti Boldizsár 12 pontos és 10 lepattanós dupla-duplával zárta a találkozót – magabiztosan tartotta kézben a  játék irányítását, ám ekkor “felébredt” a Ludovika csapata, ám már csak kozmetikázni tudtak a vendégek az eredményen. Mindkét csapat sűrűn váltogatta a védekezési formáit, ennek köszönhetően a mérkőzés hullámzó és változatos volt. Megérdemelt soproni győzelem született.

Pongrácz Levente: Gratulálok a fiúknak a győzelemhez. A múlt héten emlegetett gát most több ízben is átszakadt. Ennek köszönhetően mindenki hozzá tudott tenni a csapat sikeréhez. Szeretnénk átmenteni a lendületet a naptári év utolsó mérkőzésére is.

Mészáros István: Adtunk másfél negyed előnyt az ellenfélnek, ami alatt olyan különbség alakult ki, amit már nagyon nem tudtunk visszahozni. Gratulálok a Sopronnak, mert sikerült kihasználnia ezt a lehetőséget. A csapatomnak pedig az utolsó két és fél negyed játékáért gratulálok.

Statisztika

Óbudai Egyetem Kandó SC – Közgáz SC és DSK 64-69 (21-15, 15-17, 16-16, 12-21)

Budapest Kinizsi u., 15 néző. V.: Hervay, Tóth.

Óbudai Egyetem Kandó SC: HALÁSZ 30, Leveleki 6, Groska 3/3, VÍGH 19/3, Karakó 6. Csere: Sirák, Szemerszki. Edző: Őri Gergely.

Közgáz SC és DSK: Papp 7/3, Csík 6, Grilli 2,  Galambos 2,  KOMMA 20. Csere: MEZŐDI 15/3, BARTHA 11, Szántó 2, Jenei 2, Úr 2, Fóti. Edző: Vladár Csaba.

A hazai együttes kapta el jobban a mérkőzés rajtját. Annak ellenére, hogy igencsak tartalékos kerettel tudtak kiállni az óbudaiak, három perccel az első negyed vége előtt 11 ponttal elhúztak (21-10) a kissé fásultan, álmosan kezdő Közgáz ellen. A negyed végére a vendégek nem hagyták, hogy tovább nőjön a különbség és hat pontra felzárkóztak (21-15). A második negyedben vendégek a dupla-duplát elérő Komma László (20 pont és 13 lepattanó) és Meződi Patrik (15/3 pont és 4 gólpassz) pontjairévén  tartották a lépést az Óbuda ellen, félidőben 4 pont különbség legyen a két csapat között (36-32). A 3. negyed kiegyenlített játékot hozott, fej-fej mellett haladva. Az egész mérkőzésen nagy elánnal és tarthatatlanul játszó Halász Ákos (30 pont, 9 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 5 gólpassz) és a dupla-dupláig jutó Vígh Marcell (19/3 pont, 10 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 4 gólpassz) révén sikerült megőrizni félidei 4 pontos előnyét a hazaiaknak a záró etapra (52-48). Az utolsó negyed nagy izgalmakat hozott, ismét fej-fej mellett volt a két csapat, 3,5 perccel a vége előtt egy ponttal ment a Közgáz – amelyből végül Bartha Ákos (11 pont, 14 lepaattanó) is dupla-dupláig jutott. A hazaiak védekezésbeli hibáit kosarakkal büntették a vendégek, amire már a fáradt óbudai együttes nem tudott válaszolni, így a hosszabb kispadjuknak köszönhetően egy izgalmas, küzdős meccsen nyert a vendég Közgáz együttese.

Őri Gergely: Sajnos nagyon tartalékosan tudtunk kiállni, ennek ellenére nagyon jól kezdtük a mérkőzést és sokáig vezettünk is, illetve mi irányítottuk a játékot. A figuráinkat egész jól tudtuk játszani, amiből meg voltak a tiszta helyzeteink. Ahogy telt az idő, úgy a fáradtság miatt becsúsztak védekezésben hibák, amikből kosarakat kaptunk a végjátékban, viszont válaszolni már nem tudtunk rájuk. Gratulálok a srácoknak, le a kalappal előttük, hatalmasat küzdöttek így tartalékosan megérdemeltük volna a győzelmet, de a Közgáz hosszabb kispadjának köszönhetően jobban jött ki az utolsó három és fél percből. Természetesen gratulálok nekik a győzelemhez.

Vladár Csaba: Köszönöm a mérkőzést mindkét csapatnak. Az Óbuda együttese, mint a bajnokság új csapata, nagyon szépen és okosan játszott, egy nagyon izgalmas meccsen tudtuk csak megverni őket, ahol az ő koncentrációjuk az sokkal jobb volt, mint a miénk, ezt meg kell vallani, de a hosszabb cserepadunk és a magasabb embereink révén sikerült kicsikarni a győzelmet. Gratulálok mindkét csapatnak.

Statisztika

TFSE – Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület 68-67 (18-19, 22-14, 12-19, 16-15)

Budapest, Testnevelési Egyetem L2 terem, 30 néző. V.: Horváth, Gombos.

TFSE: Polgárdy 16/3, Kopácsi, Mester 7/3, Herló 1,  Kelenföldi 26 . Csere: Szlávik 15/3, Pataki 3/3, Velkey, Lepsik. Edző: Boros Zoltán.

Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület: Horváth 17, Soós 13/3, Kiss 5/3, Érsek 5/3, Takács 19/3. Csere: Habel 3, Nárai 3/3, Gyánó 2. Edző: Kéri Péter.

Az első negyedet magabiztosan kezdte a Szombathely, 7 pontot sikerült egymás után szereznie míg a hazai csapatnak egyet sem. A címvédő TF csapata azonban hamar magára talált és a negyed végére már csak egy ponttal volt lemaradva. A folytatásban a “mutatós” dupla-dupláig jutó Kelenföldi Domonkos (26 pont, 12 lepattanó) kosaraival fordított a TFSE, és 7 pontos előnyre tett szert szünetig. A 3. negyed a szintén látványos dupla-duplával záró Takács Zsolt (19 pont, 13 lepattanó) vezette szombathelyi gárdáé volt, döntetlenről indult a záró etap. Ebben fej- fej mellett haladt a két csapat egymás mellett. Az utolsó perceben egy ponttal vezetett a Szombathely, de Polgárdy Ádám két sikeres büntetőjével végül fordított, és minimális különbséggel ponttal nyert a TF.

Boros Zoltán: Küzdelmes mérkőzést játszottunk a Szombathelyi Egyetem ellen, az első félidőben magabiztosak voltunk a másodikban elfáradtunk. Úgy gondolom, hogy a szerencsésebb csapat nyert. További sok sikert a Szombathelynek.

Kéri Péter: A múlt évi háromszoros hosszabbításos meccs után idén is kemény mérkőzésre számítottunk. Most is érett a hosszabbítás, sajnos azonban a végjátékban alapvető hibáink voltak, kihagytunk két büntetőt, amikor egy ponttal vezettünk, de nem ezen múlott a mérkőzés. Gratulálok a TFSE-nek a győzelemhez.

Statisztika

PTE-PEAC – Mosonmagyaróvár UNI-Győr 76-96 (20-31, 18-32, 20-23, 18-10)

Pécs, Ifjúság út 6.  30 néző. V.:  dr. Danka, Fleischmann.

PTE PEAC: FÜLÖP 20, Nagy K 16/6, Schuj 5, Mezei 9, Zsók 5. Csere: VÁITS 13/3, Veilandics 6, Fehér, Wilcsinszky 2, Németh, Egédi. Edző: Moosz Milán.

Mosonmagyaróvár UNI-Győr: KÁMÁN B. 14/3, BAKON Cs. 11/9, Garancz 7/3, Gosztola 11/3, KÁMÁN K. 16. Csere: HÁGEN 37/15, Friedl, Varga, Szeier, Grosz. Edző: Laky Tibor.

A vendégek lényegesen gyorsabban, agresszívebben kosárlabdáztak és kifejezetten jól dobtak kintről elsősorban a padról beszállva roppant “mutatós” dupla-dupláig jutó Hágen Tamás (37 pont, 15 lepattanó) jóvoltából. A hazaiaknak egy egész félidőbe telt, hogy kicsit alkalmazkodjanak az osztálykülönbséghez. A második félidő már közel egyenrangú küzdelmet hozott. Ekkor derült ki, hogy ha komolyabban védekezik egy csapat, akkor már nem olyan százalékkal esnek be a távoli dobások. Hamar eldőlt a mérkőzés, a pécsieknek egy kis pozitívum, hogy megnyerték a negyedik negyedet, a mosoniak magabiztos győzelméhez Kámán Kristóf (16 pont, 11 lepattanó) dupla-duplájára is szükség volt.

Moosz Milán: Gratulálok ellenfelünknek, a vereségen túl, – ami sosem esik jól – megjegyezném, hogy kifejezetten tetszett a Mosonmagyaróvár egyszerű, de eredményes játéka.

Laky Tibor: Elsődleges célunkat sikerült megvalósítani, megőriztük előnyünket a tabellán, ami több mint 300 km utazás után sosem olyan egyszerű. Ezért játékosaink megérdemlik a dicséretet.

Statisztika

Halasztott mérkőzés a 3. fordulóból:

Ludovika SE – Közgáz SC és DSK 51-96 (9-22, 15-19, 17-30, 10-25)

Budapest, Ludovika Aréna, 30 néző. V.: Jankovics, Magyar.

Ludovika SE: Polgár, Kézdi 8, Sándor 6, SZATMÁRI 7, Hutás 16/6. Csere: Gémesi, Szénásy, Darvas 5, Tóth M. 9/9. Edző: Mészáros István.

Közgáz SC és DSK: Jenei 4, PAPP 12/3, PFANDLER 15/9, ÚR 15, BARTHA 12/3. Csere: Csepregi 9/3, Fóti 7, Meződi 5, Grilli 9, Dormán 7/3. Edző: Vladár Csaba.

A Közgáz repülőrajtot vett. Az első 15 pontot a vendégek szerezték.  Aztán “levegőt kapott” a Ludovika is, vezettek egy-két szép támadást a hazaiak. A második negyedben kiegyenlített játék folyt, mindkét csapat időkérésekkel próbált frissíteni. Fordulás után tovább nyílt az olló, a sok hazai eladott labdát keményen megbüntették a 15 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát elérő Pfandler Bence vezette közgázosok. Persze a két keret minősége alapján ez papírforma volt. A végén már mindenki a végső sípszót várta, minden cserejátékos is pályára lépett. Sportszerű mérkőzés volt, amelyen az ezüstérmes dominált.

Mészáros István: Jelentős különbség volt a csapatok között. Igyekeztünk felnőni a feladathoz, ez nyomokban látható volt.  Elégedett vagyok a csapatommal, jól küzdöttek. A Közgáznak gratulálok, és sok sikert a továbbiakban.

Vladár Csaba: Kicsit sokat kellett várni a kezdésre, de komolyan vettük a mérkőzést. Nagy különbség volt a csapatok között, megérdemelten nyertünk.