Szeptember 30-án rendezte meg az MH Lahner György 2. Ellátóezred a B64 Deseda Jótékonysági Futógálát, melynek keretében immár negyedik alkalommal volt társszervezője az egyetemi bajnoki félmaraton és maraton futamoknak a MATE Testnevelési és Sport Intézet Kaposvári Testnevelési és Sportközpontja. Összesen 64 fő egyetemi hallgató és oktató vágott neki az embert próbáló távoknak, 9 MEFOB egyéni és váltó kategóriában.

Közel ezer résztvevője volt az idei jótékonysági eseménynek, akik mintegy 2 millió forintot gyűjtöttek adományaikkal a Bárczi Gusztáv Módszertani Központ részére. A felajánlásokból a sérült gyermekek oktatásához szükséges televíziót, könyveket és egyéb eszközöket vásárolnak. A MEFOB futamokon rekordot jelentő tíz magyarországi felsőoktatási intézmény (Debreceni Egyetem, NKE, MATE, Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, Miskolci Egyetem, Óbudai Egyetem, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Pannon Egyetem, PTE, Semmelweis Egyetem) képviseltette magát. A legnagyobb létszámmal a MATE indult, összesen 20 versenyzővel (ebből a rendező Kaposvári Campus 14 futóval), 13 próbázóval érkezett a PTE, kilencen az Óbudai Egyetem színeiben startoltak, hatan-hatan pedig a NKE-ről és a Debreceni Egyetemről jöttek. Nagyszerű időjárási körülmények fogadták a mezőnyt, szikrázó napsütés és 20 fok feletti hőmérséklet. Elképesztő eredményeket hozott verseny, hiszen három számban is megdőlt a korábbi pályacsúcs. Hegyi Benedek Tamás (PTE) csaknem 15 perccel futott jobbat a maratoni távon az általa tartott legjobb időnél. Az olimpiai és világbajnoki résztvevő Vindics-Tóth Lili Anna (MATE) és a PTE fiú váltója (PSNgentelmen) hihetetlen „űridőket” futottak és magabiztosan utasították maguk mögé a mezőnyt. A két egyéni hallgatói győztes Vindics-Tóth Lili Anna és a korábbi EB és VB induló triatlon válogatott Faldum Gábor (PTE) elmondták, hogy a felkészülési programjukba kiválóan illeszkedett a MEFOB futam, a Deseda kör az ország egyik legnehezebb félmaraton pályája, így nagyon örülnek a győzelemnek. Gábor mindössze 58 másodperccel maradt el saját maga férfi rekordjától. A legtöbb egyetemi bajnoki dobogós helyezést a MATE szerezte, megelőzve a PTE-t és a DE-t. A legeredményesebb intézmény a hallgatói számokban a Pécsi Tudományegyetem, az oktatói kategóriákban pedig a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem lett.