Július 23-25-ig rendezték meg az Európai Egyetemi Játékok keretében a strandkézilabda bajnokságot, ahol a KRE csapata veretlenül menetelt a döntőig, ahol a horvátok a szétlövésben jobbak voltak, így a KRE a második helyen végzett.

KRE csapata: Doszpoth Zsuzsanna, Vágó Krisztina, Hársfalvi Zsófi, Horti Liliána, Huszár Dóra, Tallér Zsófi, Vásárhely Réka, Gaál Dorina Réka, Lovász Brigitta, Szűcs Fanni, Nagy Petra, Vajda Luca

Edző: Kuhn Márton

Csapatvezető: Ujszászi Attila

A női csoportban összesen négy egyetem versengett Európa legjobb strandkézilabda egyetemi csapata címért. Körmérkőzések után a Károli Gáspár Református Egyetem

University of Göttingen – KRE 0-2

Könnyű mérkőzés volt, mindkét szettben jelentős fölénnyel nyert a KRE csapata (14:26. 11:30). Gólszerzők: Doszpoth Zsuzsanna (2), Vágó Krisztina (8), Horti Liliána (8), Tallér Zsófi (2), Vásárhely Réka (2), Gaál Dorina Réka (6), Lovász Brigitta (10), Nagy Petra (6), Vajda Luca (12).

KRE – Lodz University of Technology 2-0

Hasonlóan az első mérkőzéshez 27:9, 23:8-as elsöprő győzelmet aratott a KRE. Gólszerzők: Doszpoth Zsuzsanna (4), Horti Liliána (10), Vásárhely Réka (2), Gaál Dorina Réka (4), Lovász Brigitta (7), Nagy Petra (6), Vajda Luca (17).

KRE – University or Zagreb 2-1

Izgalmas és látványos mérkőzés volt, ahol az első szettet a Zágráb nyerte szép játékkal, a második szettben a KRE szépített hasonlóan szép és kidolgozott játékkal. A szétlövésben a KRE jobb volt, így 8-6 arányban megnyerte mérkőzést, így csoportelsőként, veretlenül jutott tovább. Gólszerzők: Vágó Krisztina (8), Horti Liliána (14), Gaál Dorina Réka (6), Lovász Brigitta (6), Vajda Luca (17)

A verseny második napján az elődöntőben az University of Goettingen-el kellett játszaniuk a lányoknak a döntőbe kerülésért, ahol 36:7 első félidei és 28:13 második félidei eredménnyel a KRE került be a döntőbe, melyet a horvátokkal játszott. Gólszerzők: Doszpoth Zsuzsanna (2), Vágó Krisztina (2), Horti Liliána (6), Vásárhely Réka (8), Gaál Réka Dorina (12), Lovász Brigitta (8), Nagy Petra (8), Vajda Luca (18)

Döntő:

A verseny harmadik napján a zágrábi egyetemmel harcolt a KRE csapata az aranyéremét, ahol az első félidőt 26:18-ra magabiztosan nyerte a magyar csapat, a második félidő nagyon szorosra sikeredett, egyetlen góllal nyerték a horvátok (23:24). Gólszerzők: Horti Liliána (12), Gaál Dorina Rebeka (10), Lovász Brigitta (7), Nagy Petra (4), Vajda Luca (20).

A szétlövésben a zágrábi egyetemisták jobban bírták a nyomást, így 7:4 arányban megnyerték a szétlövést.

A Károli Gáspár Református Egyetem lány strandröplabda csapata a strandkézilabda tornán a 2. helyet szerezte meg.