Három férfi vízilabda csapat képviselte hazánkat az Európai Egyetemi Játékokon. A Budapesti Corvinus Egyetem az idei Vízilabda MEFOB-ot nyerve egyenes ágon került ki az EEJ-re, ezen felül a MEFOB második helyezettje a BGE, illetve még a Debreceni Egyetem is indult a játékokon.

Két csoportban, kilenc csapat között dőlt el az Európai Egyetemi Játékok vízilabda tornájának eredménye, melyen három magyar egyetemi csapat is indult.

Budapesti Corvinus Egyetem: Sebestyén Mátyás, Holubecz Barnabás, Hajas Dávid László, Gergely István, Békési Bulcsú, Barna Márton Gyula, Korbács Gábor, Szepes Áron, Pápai Dávid, Csizmazia Zsolt, Manhertz Martin, Sziládi Kristóf, Szőke Benedek Péter

Budapesti Gazdasági Egyetem: Ágh György, Nagy Ambrus Milán, Bencz Rolf, Csillagh Bence, Seerel Botond Krisztián, Hegedűs Csanád, Garancsy András, Seres János, Korom Dániel, Dala Döme Máté, Tapasztó Szilviusz, Zerinvary Lóránt Csongor, Kovács

Debreceni Egyetem: Zsilák László, Somlai Tamás, Gergely Bence, Somorjai Péter, Dr. Mody Tóbiás, Kardos Márton, Teleki András, Macsi Martin, Dienes Imre Balázs, Szilágyi Botond, Somorjai Sebestyén, Macsi Patrik, Katona Gábor

Az A jelű csoportban a kétszeres MEFOB győztes Debreceni Egyetem csapata csoportelsőként végzett, míg a B csoportban a négyszeres MEFOB győztes BGE és a kétszeres MEFOB győztes BCE mérkőzött meg az angol és ukrán egyetemi csapatokkal. A BGE csoportelsőként, míg a BCE csoport harmadikként várta a selejtezők után a negyeddöntőket.

A BGE letarolva ellenfeleit menetelt a döntőig, ahol a Lviv State University of PC sem tudta megállítani, így rajt-cél győzelmet aratott!

BGE – Ozyegin Univerity 24:5

BGE – BCE 16:10

BGE – Lviv 29-9

A BCE a zágrábi egyetemmel játszott a legjobb négy közé kerülését, ahol 22:7-re nyert, de vesztére a nagyon jó formában lévő BGE-vel sorsolták össze, ahol alul maradt, így a harmadik helyért a Debreceni Egyetemmel játszhatott, ahol egy góllal tudott nyerni, így a bronzérmet szerzete meg.

A Debreceni Egyetem, aki csoportelsőként ment tovább a negyeddöntőbe a Sheffield Hallam University-n 24:2-es győzelemmel átgázolva jutott az elődöntőben, ahol a lvivi egyetemistákkal vívott párharcban egyetlen egy góllal alulmaradva (15:16) a BGE vs DE döntő helyett a BCE-vel mérkőzött a dobogó legalsó fokáért, de a Corvinus jobbnak bizonyult, így a Debrecen a negyedik helyen végzett.