JÉGKORONG MAGYAR EGYETEMI – FŐISKOLAI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG
(MEFOB)

– kispályás –
2022.

A Testnevelési Egyetem, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetséggel és a Magyar Jégkorong Szövetséggel együtt egyetemi- és főiskolai kispályás jégkorong bajnokságot szervez. Várjuk az egyetemi és főiskolai csapatok jelentkezését!

Időpont:                               2022. április 30.

Helyszín:                              Óbudai Jégcsarnok (1037 Budapest, Kubik utca 1.)

Lebonyolítás formája:        A jelentkező csapatok számának függvényében

Nevezés módja:

Nevezési díj:                       10.000,- Ft/csapat

Nevezési cím, határidő:     mefobjegkorong@gmail.com – 2022. február 28.

Minimálisan nevezhető játékoslétszám:             6 játékos

Maximálisan nevezhető játékoslétszám:             9 játékos

Nevezési feltétel:               A benevezett játékosoknak felsőoktatási hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezniük, amelyet a mérkőzés előtt érvényes diákigazolvánnyal kell igazolniuk. Részt vehetnek továbbá azok a hallgatók, akiknek az adott intézményben szerzett végbizonyítványuk (abszolutórium) vagy diplomájuk a versenyt megelőző naptári évben kelt.

Kizáró sportolói múlt:       A kispályás MEFOB-ra első és/vagy másodosztályú sportolói múlttal rendelkező játékosok is nevezhetnek.

Sportorvosi igazolás:        Ajánlott, hiányában egy felelősségvállalási nyilatkozat kitöltése kötelező!

Védőfelszerelés:                 Minden játékos számára teljes védőfelszerelés viselése kötelező.

Játékszabályok:                 A játékszabályok tekintetében az IIHF Official Rule Book 2018-2022 rendelkezései az irányadóak az alábbiakban részletezett kivételekkel.

Jégfelújítás:                       Mérkőzés előtt/után

Bemelegítés:                      3 perc (korong nélkül)

Mérkőzés:                          3 a 3 ellen, kapus nélkül

Mérkőzések időtartama: 2×15 perc játékidő futó órával, a játékrészek között 3 perc szünet, melyet követően térfélcserével folytatódik a mérkőzés.

Kiállítások:                       Szabálytalanság esetén a vétkes játékos csapata ellen büntető lövést kell ítélni, melyet a középső bedobó pontról történő kapura lövés formájában kell elvégezni.

Testjáték:                          Női jégkorong szabályai szerint

Pattintott lövés:               Nem megengedett, az így szerzett gól nem érvényes, a játék a korong valamely sarokba dobásával folytatódik.

Döntetlen esetén:            Büntetőlövések (3-3, majd egyesével a győztes találat eléréséig)

Helyezések eldöntése:     Pontegyenlőség esetén a sorrendet az alábbi szabályok szerint megállapítani:

1. az egymás elleni mérkőzés eredménye
                                         2. az ugyanazon ellenfelekkel lejátszott összes mérkőzés gólkülönbsége
                                         3. az összes mérkőzés gólkülönbsége

Díjazás:                            A torna első három helyezett csapata bajnoki serleg díjazásban, a torna legértékesebb női és férfi játékosa egyéni különdíjban részesül.

Egészségügyi biztosítás: A torna mérkőzéseinek megrendezésére egészségügyi biztosítás végző személy jelenlétében kerül sor

Adatkezelés:
A Szervező a MEFOB-on résztvevők személyes adatait az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE alapján kezeli, és tájékoztatja a résztvevőket arról, hogy adataikat átadja a MEFS számára adatkezelés céljából. Ennek keretében a regisztráció alkalmával az alábbi adatok kerülnek rögzítésre: név, neptum kód, születési dátum.
Az adatok kezelése kizárólag a versenyeredmények nyilvántartása miatt, speciális és jogos érdekből történik.