Többéves kihagyás után rendezték meg újra a Floorball MEFOB-ot, ahol nyolc egyetem csapata mérkőzött a végső győzelemért a büki sportcsarnokban.

Legutóbb 2018-ban, Szegeden rendeztek floorball MEFOB-ot öt csapat részvételével, amely a Budapesti Corvinus Egyetem győzelmével zárult. A BCE ezúttal is ott volt a nyolc csapatos mezőnyben, amelyben ott volt az OB1-es játékosokra építő Debreceni Egyetem együttese is.

Két csoportban kezdődtek meg szombaton délelőtt a küzdelmek, a nyitómérkőzést az A csoportban az ELTE-SEK nyerte 1:0 arányban a házigazda Soproni Egyetem ellen. A csoport első három helyezettje 4 ponttal zárt, így a gólkülönbség döntött a helyezésekről: első helyen a Széchenyi István Egyetem együttese végzett, másodikként az Óbudai Egyetem, az ELTE-SEK pedig a harmadik pozícióban zárt. A házigazdák szerzett pont nélkül végeztek a csoport utolsó helyén.

A B csoportban kiemelkedett a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem együttese, ugyanis tíz gólt szerezve nyerték az első két meccsüket a Budapesti Corvinus Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem ellen. Ezután jöhetett a Debreceni Egyetem elleni csoportrangadó, melyet szintén a műegyetemisták nyertek 4:2 arányban. A csoport harmadik helyét BCE szerezte meg az SZTE előtt, jobb gólkülönbségének köszönhetően.

A Kelet-Nyugat gálamérkőzést követően a negyeddöntőkkel folytatódott a program: a debreceniek 8:0-ra győzték le az ELTE-SEK csapatát, Végh Ádám négy góljának is köszönhetően. A második negyeddöntőt imponáló, 11:0-s különbséggel nyerte a BME a Soproni Egyetem ellen. A címvédő Corvinus is bejutott a négy közé, miután 5:2-re verte az Óbudai Egyetem együttesét. Az SZE is magabiztosan győzött a szegediek ellen, így ők is készülhettek az elődöntőre.

Az egyre jobban belelendülő debreceniek esélyt sem adtak az első elődöntőben a győrieknek, 4:0-s sikerükkel ők jutottak a fináléba. A másik elődöntőben budapesti rangadót rendeztek, ahol a BME nagyon simán 7:1-re verte a Corvinust.

A döntőben újra összecsapott a BME és a DE: Fertig Dávid révén a fővárosiak kerültek előnybe, ám Praznovszky Pál, Bélteki Gábor és Radványi Balázs góljaival fordítottak a debreceniek, ezzel pedig ők lettek a 2022-es floorball MEFOB győztesei.

A torna legjobb játékosa Radványi Balázs (DE) lett, aki 9 gólja mellé 7 gólpasszt is kiosztott, így 16 kanadai ponttal járult hozzá csapata első helyéhez.