Idén immár 54. alkalommal rendezték meg a Súlyemelő MEFOB-ot szeptember utolsó hétvégéjén a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, a MAFC Súlyemelő Szakosztály rendezésében, melyen mind a nőknél, mind a férfiaknál a BME nyerte a csapatversenyt.

A bajnokságot eredetileg 2021. április 18-án rendezték volna meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME), de a tavalyihoz hasonlóan a Covid-19 vírusjárvány miatt a szervezők kénytelenek voltak elhalasztani és szeptember 18-i időpontban megrendezni, hogy ne szakadjon meg az 53 éves sorozat. 1968 óta ez volt az 51. Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Súlyemelő Bajnokság, ami a BME rendezett meg. A szervezők komoly erőfeszítéseket végeztek annak érdekében, hogy a rendezvény, a járvány negyedik hullámában zavartalanul lebonyolítható legyen.

A bajnokság fővédnökei: Prof. Józsa János a BME rektora, Prof. Dr. h. c. Mocsai Lajos a MEFS elnöke, valamint dr. László Imre Újbuda polgármestere volt. A MEFOB védnöke pedig Dékány Donát a MAFC elnöke volt. Az 54. Súlyemelő MEFOB-ot Józsa János, a BME rektora és Mocsai Lajos képviseletében Juhász Péter a MEFS főtitkára nyitotta meg, akik érmeket és tiszteletdíjakat is adtak át a versenyszámok utána résztvevőknek.

Tekintettel a járványhelyzetre, az egész versenyt a Youtube-on élőben lehetett követni, illetve vissza is lehet nézni.

A Súlyemelő MEFOB jelentőségét emelte, hogy díjakat olyan prominens személyektől vehettek át a versenyzők, mint például: Márkus Erzsébet többszörös Európa-bajnok, a sydney-i olimpia ezüstérmese, Fodor Emese Európa-bajnoki bronzérmes, Duska Emil a MAFC Örökös Tagja, az IWF volt főtitkárhelyettese és Fekete József volt világcsúcstartó.

A vírushelyzet ellenére 18 felsőoktatási intézményből 35 fő indult el a versenyen. Az indulók izgalmas küzdelmet vívtak az érmekért és helyezésekért. Több súlycsoportban most is csak 1-1 kg döntött a dobogós helyezéseknél. Nagyon jó eredményt ért el Breitner Vivien, Nagy Noel, Bojti Vilmos Marcell, Nagy Dániel, Orosz Péter és Vida Szűcs József, akik számos korosztályos országos bajnokságot is nyertek már, s idén is esélyesek erre.

A legjobb férfi (Nagy Noel – NJE) és női (Breitner Vivien – METU), valamint a legjobb műegyetemista férfi (Orosz Péter) és női (Juhász Anna Csilla) versenyzők különdíjat kaptak, melyet a MAFC Súlyemelő Szakosztálya biztosított.