23 csapat részvételével a héten elindultak a női és férfi Futsal MEFOB bajnokság selejtező mérkőzései.

A Futsal MEFOB-ban induló csapatok:

Férfi csapatok

Nyugat:

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME)

Dunaújvárosi Egyetem (DUE)

Eötvös Loránd Tudományegyetem, Savaria Egyetemi Központ (ELTE, SEK)

Pannon Egyetem, Veszprém (PE)

Pécsi Tudományegyetem (PTE)

Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Kaposvári Campus (MATE, Kaposvár)

Széchenyi István Egyetem, Győr (SZE)

Testnevelési Egyetem (TE)

Kelet:

Budapesti Corvinus Egyetem (BCE)

Debreceni Egyetem (DE)

Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest (ELTE)

Eszterházy Károly Egyetem, Eger (EKE)

Miskolci Egyetem (ME)

Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE)

Neumann János Egyetem, Kecskemét (NJE)

Szegedi Tudományegyetem (SZTE)

Női csapatok:

Az első fordulóban férfiak mezőnyébe benevezett 16 intézményt területi alapon (kelet, nyugat) két nyolcas csoportba sorsolták. A csapatok párosával összesorsolva oda-visszavágós alapon döntik el a következő körbe jutást. Két mérkőzés dönt a továbbjutásról. Pontegyenlőség esetén az idegenben lőtt több gól, azonos eredménynél a 2×5 perc hosszabbítás, ha az sem hoz döntést, akkor büntetőrúgások döntik el a továbbjutást. Az első fordulóból továbbjutó 8 intézmény alkotja a második forduló mezőnyét. A csapatok párosával (országos) összesorsolva oda-visszavágós alapon döntik el a négyes döntőbe jutást, pontegyenlőség esetén az első forduló szabályait alkalmazva.

A nőknél a legutóbbi győztes kiemelésre kerül és automatikusan a 2021. évi négyes döntő résztvevője. A másik 6 csapat párosával összesorsolva (országos) oda-visszavágós alapon dönti el a négyes döntőbe jutást. Pontegyenlőség esetén a férfiakéhoz hasonló módszerrel döntik el a továbbjutást.

Az első forduló mérkőzéseit 2021. április 1-ig kell lejátszaniuk a csapatoknak.

A döntőben a selejtezők győztesei játszanak egymással.